Wybrany wątek opinii

Przyczyny bezrobocia mogą być skomplikowane i różnorodne. Wielu Elblążan wyjechało za pracą do UE czy GB. Jeżeli te osoby nie wyrejestrowały się z PUP mogą nadal figurować w rejestrze. Wielu może pracować na czarno. Wielu może być na utrzymaniu kogoś bliskiego szczególnie w rodzinach z dziećmi. Wielu nie akceptuje proponowanych płac. Wskaźnik bezrobocia może być różnie postrzegany. Niekoniecznie jako nieporadność Miasta w stwarzaniu rynku pracy dla Elblążan. Może jest inna przyczyna bezrobocia. Po prostu dzięki rządom KO żyje się lepiej i bogaciej a ludzie nie garną się do roboty za pieniądze, które im nie odpowiadają. Mają wybór-mogą ale nie muszą pracować.
Czy (2026.02.09)
@Czy - Przyczyną bezrobocia są masakryczne koszty prowadzenia biznesu (ZUS, energia, pensje). Wielu elblążan dlatego wyjechało do GB, DE bo tam zarobią tyle samo ale w innej walucie, a energię mają tańszą o połowę. Dlatego rachunki się nie zgadzają. Oczywiście dzięki rządom KO- platformersom żyje się lepiej. Zapomniano tylko o wykluczonej drugiej połowie społeczeństwa których nie dopuszcza się do wysokich stołków. Ludzie nie garną się do roboty za 3,5tys bo koszty utrzymania są o wiele wyższe i dlatego wyjeżdżają na saksy
pisior (2026.02.09)
@Czy - że też ludziom nie jest wstyd takich bzdur pisać.
(2026.02.09)
@pisior - Pisior zapomniał żę Batyr miał obniżyć prąd o 33% i dlatego ludzie wyjeżdżają i to ci co głosowali na Narłokiego. Hahahaha a poza tym kibole będą z namaszczeniem episkopatu i najwyższego kibola dojeżdżać piłkarzy z Legii jeśli ci odpadną z ekstraklasy tak wiec dużo się zmieniło i zmienia.
(2026.02.09)
Pisior nie zapomniał kto podniósł ceny prądu, gazu, wody i zamroził ceny na tym poziomie. Wystarczy zajrzeć w rachunki za 2022-2023 i porównać z obecnymi. Jeżeli PO złoży ustawę o obniżki cen na prąd i gaz do Batyra, to on ją na pewno podpisze.
pisior (2026.02.09)
@pisior - W G B. I w D. E.Jest to samo albo jeszcze gorzej
(2026.02.09)
@pisior - Energie tam wcale nie maja taniej. W U. K.i Niemczech skonczylo sie juz eldorado jest podobne albo wieksze g. jak w Polsce. Dodatkowo maja problem z gosci, ktorych sobie zapraszali
(2026.02.09)
Powrót do komentarzy