48
02.01.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@wichura - A to ciekawe, bo ja w 1997 mając 17 lat zdałem prawo jazdy.
(2026.01.02)
Kierowca bez promila to jak żołnierz bez karabinu.
(2026.01.02)

info

2  
  6
@Real - Nie do końca: ubezpieczyciel wypłaci, jeśli pojazd miał OC, natomiast wystąpi do sprawcy o zwrot odszkodowania
Rzecz Sam (2026.01.02)
@Baśka z plaja - "cenzorzy POrtelu znowu nie puścili" - i k. bardzo dobrze. brawo portel!
(2026.01.02)
Mielibyśmy tyle samo mniej więcej, z resztą w Polsce i tak jest dużo mniej pijanych kierowców jak na Zachodzie, już podawali przecież jaka jest średnia wartość tych konfiskowanych samochodów- około 4 tys. zł ciekawe czy ta cała procedura konfiskaty nie kosztuje więcej jak ten samochód za 4 tys.
(2026.01.02)
To nie jest polska specjalność, tylko bardziej krajów na Zachodzie UE, tam zazwyczaj są wyższe limity alkoholu dopuszczające prowadzenie pojazdów, a sama Komisja Europejska ogłosiła, że w Polsce łapie się znacznie mniej kierowców przekraczających limit alkoholu i to przy naszych niższych normach oraz wielokrotnie częstszych kontrolach trzeźwości, jak na Zachodzie. W Polsce tylko 0,3% skontrolowanych przekraczało limit, a w takiej Hiszpanii 2,4,Belgii 1,6,Grecji 1,2,Portugalii 0,8,Luksemburgu 2,6.Ogólnie w całej UE tylko na Łotwie jest mniej pijanych kierowców, niż w Polsce ujawnianych w czasie kontroli, a pewnie jakby porównywali tylko limit 0,5 promila to statystyki wypadłyby dla Polski jeszcze korzystniej.
(2026.01.02)
Myślisz, że prawo jazdy jest potrzebne do uruchomienia silnika i ruszenia? Serio?
(2026.01.02)
Ślisko było i tyle w temacie!
Alkoholik (2026.01.02)

info

3  
  0
Aleś se pan narobił...
Waldziu Morawiec (2026.01.03)

info

2  
  0
@Kefirek Robert - Spokojnie, przemysłu i zacznie normalnie przepisowo jeździć, prawko nie potrzebne. Znam to z autopsji, 15 lat bez prawka i zero kintroli.
Po co komu prawo jazdy. (2026.01.03)