UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

To nie jest polska specjalność, tylko bardziej krajów na Zachodzie UE, tam zazwyczaj są wyższe limity alkoholu dopuszczające prowadzenie pojazdów, a sama Komisja Europejska ogłosiła, że w Polsce łapie się znacznie mniej kierowców przekraczających limit alkoholu i to przy naszych niższych normach oraz wielokrotnie częstszych kontrolach trzeźwości, jak na Zachodzie. W Polsce tylko 0,3% skontrolowanych przekraczało limit, a w takiej Hiszpanii 2,4,Belgii 1,6,Grecji 1,2,Portugalii 0,8,Luksemburgu 2,6.Ogólnie w całej UE tylko na Łotwie jest mniej pijanych kierowców, niż w Polsce ujawnianych w czasie kontroli, a pewnie jakby porównywali tylko limit 0,5 promila to statystyki wypadłyby dla Polski jeszcze korzystniej.


Anuluj