Długo nie pojeździł...

48
02.01.2026
Długo nie pojeździł...
(fot. KMP Elbląg)
18-latek, który jeszcze nie zdążył odebrać prawa jazdy, spowodował kolizję na drodze w okolicach Łęcza. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie...

Do kolizji doszło 1 stycznia. 18-latek kierując Fordem Mondeo spowodował kolizję z Nissanem. Nastolatek był pijany (2,2 promila), a po zdarzeniu próbował kontynuować jazdę, mimo oderwanej półosi i koła w fordzie... Policjanci zabrali mu elektroniczne prawo jazdy, bo... Dokumenty nie zdążył jeszcze odebrać po zdanym egzaminie.

- 18-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Będzie też odpowiadał przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna, przepadek pojazdu lub jego równowartości – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Długo nie pojeździł...
(fot. KMP Elbląg)

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ten jego pojazd to warty może z 500 zł na złomie.
(2026.01.02)

info

41  
  0
Będzie też odpowiadał przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna, przepadek pojazdu lub jego równowartości. Ciekawe która z tych obietnic sądu bedzie zrealizowana i czy Portel o tym napisze, bo gdyby wszystkie, to o ilu mniej pijanych za kierownicą byśmy mieli. Ale jak widać rządzącym na tym nie zależy.
(2026.01.02)
"ja bym to badał ja bym to leczył"
(2026.01.02)

info

8  
  3
Dzban nad dzbany, młody to głupi.
(2026.01.02)

info

31  
  2
To jest przykład jak jedną fatalną decyzją można nas. rać sobie w życiorys..
(2026.01.02)

info

42  
  1
szczeniak 18 lat. nie odebrał jeszcze prawka.2 promile, to już jest radosny stan. dla mnie dożywotni zakaz, szczeniak nawet hulajnogą nie powinien się poruszać
Jacyna (2026.01.02)

info

66  
  5
A od tego roku jeszcze młodsi będą mogli zdawać prawko...
wichura (2026.01.02)
Już mu prawko niepotrzebne -dożywotnio-glupota musi kosztować
Kefirek Robert (2026.01.02)
Odpowiem Ci że ta trzecia, za spowodowanie kolizji sprawca będzie musiał zapłacić za szkody w Nissanie, gdyż Ubezpieczyciele mają wyłączenie jeśli sprawca jest pod wpływem alkoholu. Wypłaci Fundusz Gwarancyjny a on będzie się bujał przez parę ładnych lat zanim zwróci kaskę i to będzie największa kara.
Real (2026.01.02)
@wichura - Do 18 roku - hulajnoga, od 18 - 21 lat rower, taczka, od 21- 25 - tylko z osobą dorosłą ( powyżej 25 lat) lub z mamusią, tylko przy takich uwarunkowaniach może spaść liczba wypadków powodowanych przez młodych "mszczów" - kierownicy
Kbf. (2026.01.02)