UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
To nie jest polska specjalność, tylko bardziej krajów na Zachodzie UE, tam zazwyczaj są wyższe limity alkoholu dopuszczające prowadzenie pojazdów, a sama Komisja Europejska ogłosiła, że w Polsce łapie się znacznie mniej kierowców przekraczających limit alkoholu i to przy naszych niższych normach oraz wielokrotnie częstszych kontrolach trzeźwości, jak na Zachodzie. W Polsce tylko 0,3% skontrolowanych przekraczało limit, a w takiej Hiszpanii 2,4,Belgii 1,6,Grecji 1,2,Portugalii 0,8,Luksemburgu 2,6.Ogólnie w całej UE tylko na Łotwie jest mniej pijanych kierowców, niż w Polsce ujawnianych w czasie kontroli, a pewnie jakby porównywali tylko limit 0,5 promila to statystyki wypadłyby dla Polski jeszcze korzystniej.