A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Demokracja w praktyce - ludzie protestują, ale politycy i tak to przepchną.
Skoro Unia negocjowała to przez 25 lat, to dlaczego słyszymy o tym dopiero teraz, gdy chcą to wprowadzić? Czy rolnicy uczestniczyli w tych negocjacjach?
Znowu się im nudzi po żniwach. Protestowali przeciwko wejściu do UE to stali przy 30 letnich ciapkach.20 lat dopłat do wszystkiego, zero podatków, wszędzie przywileje jak KRUS. Teraz ciągniki za bańkę i dalej im krzywo czapka stoi. Hipokryci.
W rolnictwie jak w każdej innej branży biznesu trzeba mieć łeb na karku. Bo jeden rolnik stanie i otwarcie mówi np. produkcja mleka jest opłacalna. Nowa obora 800tys PLN. Plus wyposażenie razem inwestycja 2 miliony PLN. Podobnie produkcja zwierzęca. Jak ta Bruksela sama sobie w kolano strzela umową z Mercosur to chyba z Wam rolnikom nie dogodzi.
Rozszerzenie UE Wam nie grozi skoro tak Wam źle rolnicy obszarnicy. To po co kolejne kraje dostąpić chcą zaszczytu zasiadania w tej wspólnocie? Może podpiszcie zrzeczenie się dopłat, traktowani będziecie dobrowolnie jako sektor antyunijny w całym inwentarzem ceł, barier etc. Żadnych regulacji, żadnych problemów.
@Deunizacja - Jakże mi przykro. a ty potrafisz się "wypowiadać"czy tylko ujadać towarzyszu polexit
@obibok - Ty już upadłeś -skutkiem tego ten wpis
Putinowi bardzo zależy na gospodarczym i politycznym osłabianiu UE i Polski. Wyjście Polski z UE jest mile widziane. Również blokowanie różnych unijnych umów czy programów. W Polsce Putin ma narzędzia do realizacji tego zadania. Skrajna prawica a szczególnie KKP Grzegorza Brauna jest idealna i rośnie w siłę. Jego wyborcy IQ nie grzeszą i wszystkie bzdury łykną. Sam Braun był wielokrotnie widywany w towarzystwie osób podejrzewanych o pracę dla rosyjskiego wywiadu. Wizyty na zaproszenia w Rosji i Białorusi też wzbudzają podejrzenia. Blokowanie wszystkiego i wprowadzanie zamętu w UE oraz wyjście z UE to zadania Brauna. Putin kocha Brauna i jego wyborców. Zielony ład, mercosur to niezwykle trudne wielopłaszczyznowe tematy. Pogodzenie geogospodarki, geopolityki i interesów poszczególnych krajów członkowskich nie jest łatwe. Tylko edukacja może pomóc w podejmowaniu słusznych decyzji przez polskie społeczeństwo. Niestety o problemach, stratach i korzyściach niewiele się pisze i mówi. Tylko ogólniki i podsycane emocje a nie wiedza, decydują o opiniach i zachowaniach. Rolnicy dbają o swój interes ale czy przy okazji nie szkodzą interesowi Polski?
@Czy - Jaki argument wyrażony będzie na protestach? Mit o zalewie taniej żywności. To może kawę i kakao też wyprodukuje małorolny chłop co. Import - export o tym jest ta umowa. W 2001 rolnicy protestowali przeciwko wejściu Polski do Unii. Argument. Zagrożenia związane z Unią Europejską: Obawy przed nieuczciwą konkurencją i dostosowaniem do standardów UE. No i pierwsi się do dopłat zapisali i jakoś się dostosowali. Dopłaty, dotacje, subwencje, każdy przedsiębiorca może tylko pomarzyć o takim parasolu ochronnym.
@Czy - Twój komentarz to jeden wielki bełkot oderwany od rzeczywistości. Podobne głupstwa wygaduja w zagranicznych mediach typu onet, tvn, wp itd.