A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Umowa z tzw. blokiem Mercosur nie zabrania sprzedaży i zakupu produktów polskich rolników. Zamiast byle jakich wyrobów z tamtych krajów może i tańszych ale zdrowiu szkodzących, każdy Polak kupi smaczne i zdrowe choć może nieco droższe wyroby polskich rolników. Nie wiem czego obawiają się rolnicy. Nie wierzą w polską społeczną i gospodarczą solidarność i troskę o rolnictwo polskie? Każdy, kto teraz od lat kupuje smaczne produkty od rolników będzie mógł to przez kolejne lata dalej robić.
warszawa... tam byli i są ci co mają nam załatwiać. ale poczekamy.. będą żniwa.. będą kombajny.... będziemy dzwonić.
- Dla Polski i całej Europy to pytanie zasadnicze. Skoro mówimy o gigantycznych kwotach wsparcia, gwarancjach kredytów, projektach odbudowy i „partnerstwie strategicznym”, to mamy prawoZapytać: ile z tychPieniędzy realnieTrafia do obywateliKrainyU a ile kończy w sejfach"Elity"? I dlaczego o tym wszystkim tak rzadkoMówi się uczciwieWprost, bez pudrowaniaPropa. andą?
Podczas świąt pokazali swoje nie zadowolenie z uni prezentując najnowszej generacji traktory, judasze a nie rolnicy
Rolnicy nie są alfą i omegą, u bzdurali sobie że bez nich umrzemy z głodu a z drugiej strony boją się że od nich nie kupimy i cały morał w tym że sami w to uwierzyli. Nie jesteście pępkiem świata i nie możecie razem z górnikami zapominać że prace można zmienić jak wam nie pasuje bo skoro każdy inny nie żebra o kasę unijną bo walczy sam to i czas by polski rolnik miał nabiał ! Te wasze strajki są waszą słabością, nie tylko intelektualną !
@??? - Zapomniałeś że elita to PiS a złodzieje uciekli do Węgier.
Doskonale rozumiem powód tych protestów. Każda branża chciałaby być monopolistą i aby na produkty importowe z ich profilu nałożyć jak najwyższe cła i blokady. Ale czy ktoś jest w stanie mi, jako zwykłemu konsumentowi wytłumaczyć, dlaczego powinienem popierać te protesty? Przecież dla konsumentów im większa jest różnorodność i wybór, tym ceny są niższe. I nie piszcie mi o "jakości" produkcji, bo jej spadek i szorowanie po dnie widzę od kilkudziesięciu lat (od kiedy nie obowiązują już żadne normy branżowe).
A takie argumenty to uwielbiam. A wiesz, że aby zostać rolnikiem trzeba posiadać ziemię? A wiesz, że aby nabyć ziemię rolną (powyżej 1 ha) musisz spełniać kryteria rolnika indywidualnego? Kwadratura koła.
Typowo polityczne
Niech jadą do Brukseli tymi wypasionymi traktorami.