A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Strażacy to ludzie godni szacunku. Wykonują odpowiedzialną i niebezpieczną pracę. Pożarów / podpaleń coraz więcej. Mam nadzieję, że powołany Dyrektor dobrze się wywiąże z obowiązków.
@Pisflacja - 4 tyś brutto dodaj czyli ok 3 netto. Bez problemów znajdziesz pracę za 2 tyś netto ja się znasz 2500 euro jak dobrze trafisz i będę nadgodziny mas 3 tyś. Ceny zawsze były podobne tyle że jakość w Polsce wyższa. Polskie półki w Kauflandzie to ceny 100 procent droższe niż w Polsca i 30% droższe od reszty oferty. Co do Berlina sie nie wypowiem ale za 4 pokoje w podmiejskiej dzielnicy płaciłem 500 euro z ogrzewaniem.... Nie miasto ale dzielnica jest ważna
jak dbosz, tak mosz! poruszył ważny temat emerytur mundurowych. Takich kontrowersji jest więcej. Celem każdej partii jest wygranie wyborów. Doprowadzenie do normalności nie jest celem. To pewna przegrana. Emerytury służb mundurowych - nie ruszamy bo to duża grupa wyborców i można przegrać. KRUS - nie ruszamy bo rolnictwo to duża grupa wyborców i można przegrać. Górnictwo - powoli bo to duża grupa wyborców i można przegrać. No i kto lubi smród palonych opon pod Sejmem. Administracja - nie redukujemy bo to duża grupa wyborców i można przegrać. W drugą stronę trzeba - ma być więcej stanowisk w administracji. Żadna partia nie dotyka tematów generujących wydatki liczone w setkach miliardów. Normalnością i likwidacją gospodarczych patologii nikt nie jest zainteresowany. A tak jakoś się kulga i bawimy się w najlepsze. Głupki się kłócą, najlepiej o komuchów czy LGBT, ideologię lub inne bzdury i wybierają nas. A My rządzimy i konsumujemy konfitury.
@Czy - Racja ale to uwaga systemowa... z drugiej strony niestety wydatki na obronę wycinane przez lata muszą wsytrzelić. Pierwsza rzecz to przydomowe bunkry czy ukrycia żeby było gdzie się schoważ i mieć magazyn żywności. Potem dostęp do broni - powszechny i niestety pobór do służby zasadniczej Co do aparatu policyjnego czy fiskalnego to racja - oni mentalnie są w czasach stalinowskich, ,, Co do konfitur to właśnie nazywam partiokracją albo polityczną mafią Ale tak to jest że nikt się za reformy nie weźmie
To jest następny Dyzma... ciekawe ile musieli go prosić żeby się zgodził ?
Jak zwykle 90 % wpisujących pisow niezadowolonych, jak to w elblagu i okolicach. A było startować, bo sporo ostatnio w Elblągu pracy umysłowej dla osób z wykształceniem wyższym i nie tylko.
" Dotyczą one między innymi zmian kadrowych oraz zwiększenia etatów tego Departamentu. " I oto tu chodziło!!
A ty nie śmiecisz o sprzątasz po swoim psie?
@bu ha ha ... - Ta analfabeta nie dotarło że był konkurs ? Kojarzysz co to jest ?
A ty co uważasz że coś samo się zrobi ? No beż żartów tam było tylko kilka osób a schrony kto ma wybudować ? Krasnoludki o ile wiem zajęły się Sierotką Marysią bo Ciciolina poszła już na emeryturę....