Radny Sebastian Czyżyk-Skoczyk (PiS) przypomniał się prezydentowi ze swoimi lutowymi postulatami dotyczącymi wysuszonych i martwych drzew przy ul. Mazurskiej. Wówczas radny otrzymał informację, ze do końca roku zostanie przeprowadzony przegląd drzew przy tej ulicy i podjęte decyzje.
Koniec roku „za pasem”, radny wystosował interpelację dotyczącą drzew. Pytał w niej o możliwość i termin usunięcia drzew zagrażających bezpieczeństwu.
Jak wynika z odpowiedzi prezydenta, w wyniku przeprowadzonego w lipcu tego roku przeglądu drzewostanu, do usunięcia zakwalifikowano 17 drzew. Zostaną one usunięte do końca lutego przyszłego roku przez Zarząd Zieleni Miejskiej.