A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Śliwa daj spokój z tą twoją polityką
Referendum żeby wszystkich z PiS usunąć z Rady Miasta
Racja bo to mąciciele
Działacze Ruchu Obywatelskiego oprócz dobrych chęci powinni posiadać odrobinę wiedzy obywatelskiej. Przypomnę: Prezydent Miasta Elbląg i Rada Miejska w Elblągu posiada władzę na terenie miasta Elbląg, to znaczy, że władza kończy się w Rubnie, Gronowie Górnym i Kazimierzowie. Inwestycje w kolej biegnącą przez wiele gmin, powiatów, a nawet dwóch województw nie należą do kompetencji jednej gminy (gmina miasto Elbląg). Petycja kolejowa trafiła więc do niewłaściwego organu administracji publicznej. Podobnie jak windy na dworcu kolejowym, bo dworzec - choć położony jest w mieście - do miasta nie należy. Na przyszłość, jeśli Ruch Obywatelski wymyśli postulat o toaletach w popularnej sieci handlowej, to kierować do dyrekcji sklepu, a ne do władz miasta.
Zajmijcie się czymś realnym zamiast robić burzę w szklance wody
Projekt będzie miał szansę na realizację tylko wtedy kiedy usunie się z Polski hamulcowych z KO. W przeciwnym razie KOwcy prędzej zbudują nowe linie kolejowe na upadlinie finansowene a jakże z naszych pieniędzy!
Jedynie winda może zostanie zbudowana. Pozostałe pomysły są fajne, ale nierealne że względu na koszty.
Znakomity głos w tej dyskusji. Ciekawe czy ruch NE posiada taką wiedzę, a jeśli tak, to jakie realnie ma oczekiwania w stosunku do Rady Miasta i Prezydenta.
Dzień dobry! Po pierwsze, Rubno jest częścią Elbląga! Proszę nie zmieniać granic naszego miasta. Po drugie, rada miejska jest bardzo dobrym adresatem, ponieważ to ona przyjmuje uchwały, a my wnosimy obywatelski projekt uchwały. Po przegłosowaniu uchwała ma zostać przekazana do odpowiednich decydentów w tej sprawie, czyli do premiera, Ministerstwa Infrastruktury oraz PKP PLK. Po trzecie, jak mogła/mógł Pani/Pan przeczytać w artykule, Rada Miasta w Gdyni już kilka miesięcy temu podjęła uchwałę popierającą budowę kolei do Gdańska. Uważam więc, że byłby wstyd, gdyby podobna inicjatywa nie wyszła również od nas. Po czwarte, oczywiście uważam, że dobrze byłoby, aby wszystkie gminy, powiaty i sejmiki województw, których dotyczą wspominane inwestycje, podjęły podobne uchwały. Mam nadzieję, że nasza uchwała do tego zachęci i pozwoli nam mówić w tych kwestiach wspólnym głosem. Na koniec zapraszam do kontaktu. Chętnie opowiemy więcej o naszej inicjatywie osobiście. Nasz numer: 883 798 544.Pozdrawiam!
A gdzie w tej wizji jest Elbląg? Całkowite wykluczenie, tragedia, kto to pisze?