UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Działacze Ruchu Obywatelskiego oprócz dobrych chęci powinni posiadać odrobinę wiedzy obywatelskiej. Przypomnę: Prezydent Miasta Elbląg i Rada Miejska w Elblągu posiada władzę na terenie miasta Elbląg, to znaczy, że władza kończy się w Rubnie, Gronowie Górnym i Kazimierzowie. Inwestycje w kolej biegnącą przez wiele gmin, powiatów, a nawet dwóch województw nie należą do kompetencji jednej gminy (gmina miasto Elbląg). Petycja kolejowa trafiła więc do niewłaściwego organu administracji publicznej. Podobnie jak windy na dworcu kolejowym, bo dworzec - choć położony jest w mieście - do miasta nie należy. Na przyszłość, jeśli Ruch Obywatelski wymyśli postulat o toaletach w popularnej sieci handlowej, to kierować do dyrekcji sklepu, a ne do władz miasta.