A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A co 5am nowy dyrektorek przyjacielem rządzących. Kosiarkę przytula ? Zadowolony z kolegów?
A dajcie spokój z tą niepodległością, to co się dzieje dzisiaj z naszą ojczyzną, z tym bezprawiem z tym chorym wymiarem " niesprawiedliwości", tak źle nie było nawet za komuny, to absolutna anarchia, gdzie prawo nic nie znaczy gdzie kłotnie w sejmie biją na głowę te Targowickie, po których Polska przestała istnieć - to jest śmiertelne niebezpieczeństwo dla Państwa, - jego mieszkańców I jeśli nie znajdzie się jakiś Kościuszko, to tak jak I on będziemy musieli wiać gdzieś do Ameryki, by o tą wolność I niepodległość walczyć dla innych narodów, bo nasz naród nasi posłowie sprzedali nas innym, historia to nauka, która nas nigdy jak do tej pory niczego nie nauczyła
@Staruszek portier - Jeśli już wspominasz Targowicę. To przypomnij ilu biskupów brało udział w konfederacji i kto prosił o pomoc carycę ? Dziś pisowscy proszą o pomoc Putina a biskupi psioczą na Unię
@Historia kołem się toczy - Nie ma co przypominać czy to był biskub, czy to był król, czy Branicki, czy Skrzetuski, to byli Polacy, którzy zdradzili ojczyznę- ci sami albo jeszcze gorsi rujnują dzisiaj nasz kraj I tylko chwila nas dzieli, że któryś z tych liderów porosi znowu Niemcy, albo Rosję o zniewolenie.
@Staruszek portier - Biskup, biskup - oczywiście
Nie miałaś.
Nie miałaś szczęścia biedna Ojczyzno
cierniste do wolności były twe drogi
ciągle do ciebie wyciągały się wrogie ręce
ciągle grabiły ten kraj ubogi.
Krzyżacka zawierucha pustoszyła ten kraj
to szłaś pod jasyr turecki w niewolę
ciągle do boju trąbka grała
i krwią obrońców broczyła polskie pole.
Potop szwedzki zalewał ten kraj
krwią znaczył polską ziemię
dziś tylko w lasach kurhany tkwią
w nich polski żołnierz drzemie.
Lata niewoli powstania rozbiory
sen o wolności sen o potędze
lecz kiedy tylko kraj się podźwignął
znów go grabiły obce ręce.
Nazistowska machina fabryki śmierci
codzienna śmierć wyniszczenie
Powstanie Warszawskie
zryw polskiej młodzieży
w kanałach stracone pokolenie.
I znów niewola czerwona zaraza
naród zakuty w sowieckie kajdany
gułagi śmierci śniegi Syberii
i znowu nowe rany.
Zrywy narodu protesty strajki
dziś mamy w końcu wolny kraj
lecz dalej biedny jak przed laty
za krew przelaną szczęście nam daj.
Gehenna życia brak pracy i chleba
perspektyw do życia dla młodych ludzi
bo dalej nas grabi rządzących elita
czy Bóg ich sumienia obudzi.
Henryk Siwakowski.
Jaka niepodległość gdzie ? Piułsudski to szpieg austriacko niemiecki zmataczyli historię i ogłupiają ludzi iluzją wolności.
Od XVII. wieku nieustanne ataki grabierze wojny Szwedzi Niemcy Moskwa tatarzy Turcy, kozacy Rosjanie Prusacy, nawet i Bonaparte się w naszym hymnie znalazł jak Piłat poncjusz w Credo i tak w kółko. O wojnach XX wieku nie wspomnę bo to oczywiste, aż dziw że ten naród się ostał. Czy jest wolny i niepodległy trudno powiedzieć.. Na pewno jest dziś słaby ekonomicznie i kiepsko rządzony. Ale to moja ojczyzna.
Nie znam żadnego bohatera narodowego który by nie miał kochanki chociaż jednej. Więc to żaden argument
107 lat kulawego patriotyzmu... tak, tak patrz wycieczki m. i.na Węgry i za Ocean...