A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
W szkołach podstawowych nie tylko po wygranych wyborach 2027 roku przez PiS zwiększy się ilość lekcji religii szczególnie w szkołach wyższych i średnich ale także powstaną lekcje z hostorii PiS jakże ważne ponieważ Jaroaław Kaczyński stwórca ruchu Solidarność w Stoczni im. Lenina był Mesjaszem Polski
Szkoda tylko że z religii co roku trzeba składać rezygnację mimo że dziecko nigdy na religie zapisane nie było. Za to rodzice których dzieci mają uczęszczać nie muszą nic podpisywać.
dwa tysiące lat w imię boga mordują, kradną i gwałcą...
Kościól polski jak zaczoł współpracę i popieranie mafii i bandytów z pis stracił poważanie i autorytet
W jednej ze szkół ksiądz używał przemocy wobec uczniów i - delikatnie pisząc - jego zachowanie nie było odpowiednie, a biorąc pod uwagę stan duchowy wręcz skandaliczne. Wyleciał ze szkoły jakiś czas temu, a w międzyczasie - zanim wyproszono go z placówki - dużo rodziców wypisało dzieci z lekcji religii. Jak duchowni zaczną się zachowywać godnie, to dzieci same będą chciały chodzić na religię. Polityka i skandale niepotrzebne, sami się eliminują.
Dawno temu moi rodzice mnie ochrzcili, co automatycznie uczyniło ze mnie rzymskiego katolika. Jak miałem około 20 lat ksiądz który przyszedł po kolędzie zapytał mnie dlaczego nie uczestniczę w modłach, odpowiedziałem, że jestem ateistą on na to, że nie mam prawa bo jestem ochrzczony i jestem katolkiem. Odbyła sie wymiana argumentów, na które tu nie ma miejsca, a po której ksiądz wściekły stwierdził, że on mi jeszcze boga pokaże i trzasnowszy drzwiami wyszedł. Czekałem kilkadziesiąt lat, ksiądz zmarł i słowa nie dotrzymał. Żeby wystąpić z tej organizacji, która jeszcze do niedawna takich autorów jak Reymont czy Kopernik miała na wykazie autorów zakazanych trzeba jednego z ich przedstawicieli ładnie poprosić, a on łaskawie może się zgodzić. Moim zdaniem człowiek ma prawo decydować o sobie i na przykład wkraczając w umowną dorosłość przy otrzymywaniu dowodu osobistego zadeklarować swój światopogląd, co w przypadku gdyby nie był związany z kościołem rzymskokatolickim pozbawiało by ten kościół prawa do posługiwania się danymi tej osoby.
@Upadłe miasto - "Ciekawe czy tak na islam byście nadawali gdyby w Elblągu mieszkała spora grupa"uchodźcow". " - wystarczy spora grupa takich jak Ty, by mieć dość
@Rodzic SP - skoro nie uczęszcza twoje dziecko na lekcje religii to dlaczego prowadzisz je do komunii, bierzmowania, obchodzenia świąt!? ślubu też nie powinien brać bo nie jest katolikiem!!!!!
Rola rodzica kończy się kiedy dzieci zaczynają myśleć
@Upadłe miasto - Mów za siebie a nie uzurpujesz sobie prawa edukowania innych. Chcesz być częścią kościoła to go wspieraj bez krytyki innych