Wybrali Elbląg, liczą na rozwój portu

42
22.10.2025
Wybrali Elbląg, liczą na rozwój portu
(fot. Anna Dembińska)
- Wybraliśmy Elbląg ze względu na lokalizację. Jest blisko do Trójmiasta, bo wszystko, co robimy, idzie przez gdański lub gdyński port. Liczymy też na uruchomienie elbląskiego portu po pogłębieniu toru wodnego – mówi Kamil Olszewski z firmy Q-Glasstech, która niedawno otworzyła w centrum logistycznym Dobra Novina swój oddział.

Q-Glasstech to firma z Białegostoku, działa w branży szklarskiej. Zatrudnia w całym kraju około 50 osób, w tym kilka w Elblągu.

- Oferujemy w zasadzie wszystkie rodzaje szkła używane przez szklarzy. Od najprostszych szkieł typu float, wykorzystywanych w podstawowych realizacjach, po szkło laminowane, bezpieczne, malowane, barwione w masie oraz lustra. Wszystko to, co przetwarza zakład szklarski - mówi Kamil Olszewski, przedstawiciel firmy w Elblągu.

Wybrali Elbląg, liczą na rozwój portu
(fot. Anna Dembińska)

Dlaczego wybrali na nową lokalizację Elbląg, a konkretnie Centrum Logistyczne Dobra Novina pod miastem? – Decydująca była logistyka. Mamy bardzo dobry dojazd do Gdańska i trójmiejskich portów, przez które transportujemy nasze szkło. W Elblągu i okolicach łatwiej też znaleźć pracowników. Dodatkowym atutem były warunki, jakie oferuje Dobra Novina – dodaje Kamil Olszewski.

Szkło, które oferuje Q-Glasstech, pochodzi z Azji. Firma oferuje je klientom na całym świecie. – Mamy nadzieję, że port w Elblągu jeszcze w tej dekadzie będzie pracował pełną parą i będzie tu możliwość, po pogłębieniu toru wodnego, na wysyłki mniejszymi statkami kontenerów z towarami. Jesteśmy zainteresowani takimi przeładunkami – dodaje Kamil Olszewski.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Port będzie pod warunkiem, że szkodniki z PIS nie wrócą do władzy. Oni tylko kasę sobie wezmą, jak to szkodniki.
(2025.10.22)
w artykule jest błąd, firma zatrudnia 5000 osób w całym kraju. czy może nie ma błędu i ekscytujemy się małym przedsiębiorstwem?
(2025.10.22)
port będzie, ale tylko wtedy, jak pis nie wróci do "władzy"
(2025.10.22)
To się przeliczą XD
ooo (2025.10.22)

info

5  
  12
PORT powstał wyłącznie dzięki PIS-owi nie POpaprańcom kórzy przypisują sobie teraz jakiejkolwiek zasługi. Naród dobrze pamięta kto kład kłody pod nogi.
ysxu (2025.10.22)
Nie będzie żadnego portu, o tak jak pisałem pod innym artykułem port elbląski trafił na ogólnopaństwową warstwę służąc za przepychanki między partiami i politykami. Jedni będą obwiniać drugich o to, że nie ma pieniędzy na port. Potem drudzy powiedzą, że już załatwili. Potem pierwsi wytkną, że nic się nie zmieniło i tyle. Port elbląski to już wyłącznie element polityczny. A wielu z nas jest doskonale świadomymi, że takie właśnie elementy w polityce są potrzebne, żeby móc sterować wyborcami, tworzyć podziały i skonfrontowane między sobą grupki wyznawców. Port sam w sobie jest fatalnie zlokalizowany na małej przestrzeni, którą z każdej strony otacza jakiś kolizyjny obiekt. Nie ma tu opcji na jakikolwiek rozwój.
a_wy_se_dalej_wierzcie (2025.10.22)

info

18  
  38
@ysxu - "PORT powstał wyłącznie dzięki PIS-owi" - PIS się nachapał dzięki portowi - tak miałeś napisać. Prawda boli?
(2025.10.22)
Takie tam, dla fanów ostrej prawicy.
Netkot (2025.10.22)
Przecież gdyby nie PiS to ten przekop nigdy by nie powstał. Chyba nie wierzysz w to że ten klamca niemiecki tusk zbudowalby przekop? Jurij motorówka z barnaba obiecali dwa lata temu port i portu nie ma. Jedyna szansa na jego powstanie to powrót PiS do władzy.
Zoffia (2025.10.22)
POgonić platfusów bo tu za 100 lat nic nie będzie. Wystarczy porównać jak robota szła za PIS a jak idzie teraz - grzebią coś tam jedną koparką już dwa lata i końca nie widać. Za celowe blokowanie rozwoju POrtu i miasta kilku ''polityków'' powinno ponieść odpowiedzialność karną. Chyba wiadomo o kogo chodzi.
(2025.10.22)

info

63  
  35