35
03.10.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Elblag zacznie się rozwijać jak odejdziemy od olsztyna pijawki.
(2025.10.03)

info

15  
  1
@precz z PO - wyluzuj człowieku-zabierz yorka do lasu-pozbieraj śmieci-słonko przecież świeci/haha/
precz z pis (2025.10.03)
Przecież żaden subregion elbląski nie ma sensu przy tym bzdurnym podziale administracyjnym. Subregion elbląski to też zachodnie sąsiedztwo miasta - Nowy Dwór, Malbork i Mierzeja. Ludzie w Polsce często nie wiedzą już nawet, że Elbląg leży na Żuławach, a kiedyś to było oczywiste. Teraz nagle tylko Wysoczyzna. To tak jakby komuś uciąć prawą rękę i nogę i "żyj sobie". Przy tym podziale, gdzie granica województwa znajduje się kilka km od miasta Elbląg jest skazany na margines i nic tego nie zmieni. Nie moge pojąć, że lokalni politycy tak łatwo się pogodzili z tym absurdem. W tej sytuacji znacznie lepiej jest już dołączyć do metropolii trójmiejskiej i się integrować jak najbardziej z tym co nam zabrano 25 lat temu.
laskipaa (2025.10.03)

info

13  
  2
- Myślę, że Elbląg musi być centrum subregionalnym i „sam w sobie” być stolicą pewnego obszaru niż „sąsiadem” Gdańska, „na granicy” obszaru gdańskiego - dodał Piotr Uszok, były prezydent Katowic i były prezes Związku Miast Polskich. - Taka rola będzie dla Elbląga bardziej korzystna. Elbląg będzie współpracował z Trójmiastem, ale na zasadach partnerskich, a nie „pogranicza”. Niewiele z tego artykułu w praktyce rozumiem, ale to doświadczeni samorządowcy powinni wiedzieć lepiej, czy mamy być takim Tczewem dla Trójmiasta, czy tak jak sugerują panowie Uszok i Missan. Jedno, albo dwa jest pewne : 1/ Trzeba to robić szybko, by 30.tys. elbląskich seniorów jeszcze to zobaczyli 2/ Elbląg musi zmienić granice i wchłonąć G. Górne, Kazimierzowo, Przezmark, Nowinę, Czechowo, Adamowo i Nowakowo.
(2025.10.03)

info

4  
  3
... a matołki wszystko łykną.... POdobnie jak o waszym POrcie.
(2025.10.03)

info

15  
  3
Jak ma się Elbląg rozwijać, jak wy w urzędzie pozwalacie na zamykanie firm w tym mieście, nie rozmawiacie z przedsiębiorcami i pracownikami co i jak i dlaczego tak się dzieje. Mamy duże firmy jeszcze, mamy port i inne możliwości żeby się rozwinąć i nic z tego. Fachowcow też było dużo w Elblagu ale musieli szukać pracy gdzie indziej bo zamykały się firmy i już jak są to garstka ludzi. Ale jak się zamyka zakład gdzie 300 osób idzie do zwolnienia i miasto nic z tego sobie nie robi bo to firma Amerykanska a wybudowana przez Elblazan z 70 letnia tradycja produkcji i z renoma na całym świecie że jest bardzo dobra to co dopiero mówić o mniejszych firmach. Podstawa to zakłady pracy i dobrą płacą i będzie się miasto rozwijao bo będzie przyszłości. Przez 20 lat Elbląg stracił dużo bo źle zadzili, Weźcie w końcu się za to miasto i jak trzeba zaryzykujcie żeby postawić je na nogi. Partie nie zadza tym miastem tylko Elblazanie a Elblazanie tu mieszkają i powinniśmy trzymać się razem ale pytanie czy trzymamy razem?
Mieszkaniec Elblaga (2025.10.03)

info

10  
  2
PrawdziwaWalka z alkoholizmem jest w Szwecji !!! Od 1955 r. alkohole (za wyjątkiem słabego 2,5-procentowego piwa, dostępnego w supermarketach) można kupić wyłącznie w specjalnym sklepie Systembolaget, zwykle jednym na miasteczko. W całym kraju jest ich zaledwie 440,w tym w stołecznym Sztokholmie tylko 25,a także 520 mniejszych filii na słabo zaludnionych terenach. Te państwowe sklepy czynne są od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00,a w soboty do 14.00-15.00.Sprzedawcy sprawdzają dokumenty kupujących, wśród których nie może być osób poniżej 20.roku życia. Ponadto ceny alkoholi są wysokie - kieliszek wódki może kosztować nawet 100 koron (40 zł) W samej Warszawie w 2024 roku funkcjonowało 3351!!! sklepów z alkoholem. W Szwecji na koniec 2023 roku było ich 452.
pobudka (2025.10.03)
@precz z PO - człowieku nie oglądaj ino twoich TV, czas na własny pomyślunek, nie widzisz czy nie chcesz widzieć jak się zmienia Elbląg i jak się zmienia Polska?
okkj (2025.10.03)
@pobudka - Alkoholizm w Polsce jest pochodną tzw.100g małpek ! Dla Polaków alkohol powinien być dostępny tylko w 5 litrowych butelkach po 150 zł/1litr !
eureka (2025.10.03)
@eureka - W Polsce roczne spożycie alkoholu na osobę wynosi średnio około 11-12 litrów czystego alkoholu, co jest wynikiem wyższym niż średnia europejska. Roczny dochód państwa polskiego z podatku akcyzowego na alkohol wynosił w 2020 r. około 13,4 mld zł, a w ostatnich latach przychody z akcyzy na alkohol to około 13-15 mld zł rocznie. Dodatkowe dochody do budżetu państwa pochodzą z opłaty od napojów alkoholowych (tzw. "małpek"), której wpływy w 2023 roku wyniosły ok.290,76 mln zł.
Qpamięci (2025.10.03)