UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
- Myślę, że Elbląg musi być centrum subregionalnym i „sam w sobie” być stolicą pewnego obszaru niż „sąsiadem” Gdańska, „na granicy” obszaru gdańskiego - dodał Piotr Uszok, były prezydent Katowic i były prezes Związku Miast Polskich. - Taka rola będzie dla Elbląga bardziej korzystna. Elbląg będzie współpracował z Trójmiastem, ale na zasadach partnerskich, a nie „pogranicza”. Niewiele z tego artykułu w praktyce rozumiem, ale to doświadczeni samorządowcy powinni wiedzieć lepiej, czy mamy być takim Tczewem dla Trójmiasta, czy tak jak sugerują panowie Uszok i Missan. Jedno, albo dwa jest pewne : 1/ Trzeba to robić szybko, by 30.tys. elbląskich seniorów jeszcze to zobaczyli 2/ Elbląg musi zmienić granice i wchłonąć G. Górne, Kazimierzowo, Przezmark, Nowinę, Czechowo, Adamowo i Nowakowo.