UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Przecież żaden subregion elbląski nie ma sensu przy tym bzdurnym podziale administracyjnym. Subregion elbląski to też zachodnie sąsiedztwo miasta - Nowy Dwór, Malbork i Mierzeja. Ludzie w Polsce często nie wiedzą już nawet, że Elbląg leży na Żuławach, a kiedyś to było oczywiste. Teraz nagle tylko Wysoczyzna. To tak jakby komuś uciąć prawą rękę i nogę i "żyj sobie". Przy tym podziale, gdzie granica województwa znajduje się kilka km od miasta Elbląg jest skazany na margines i nic tego nie zmieni. Nie moge pojąć, że lokalni politycy tak łatwo się pogodzili z tym absurdem. W tej sytuacji znacznie lepiej jest już dołączyć do metropolii trójmiejskiej i się integrować jak najbardziej z tym co nam zabrano 25 lat temu.
laskipaa