A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Na łamach tego powskiego organu dosyć swobodnie obrażacie Pana Prezydenta. Na serio myślicie, że chroni was doktryna nojmana?
67% młodych Polaków w przedziale wiekowym 18-34,mieszka z rodzicami, bo nie stać ich na własne mieszkanie. Wg danych GUS, najbardziej narażoną na ubóstwo grupą społeczną, są ludzie w przedziale 18-30,a najmniej zagrożeni ubóstwem są przedsiębiorcy i emeryci. Przeciętny trzydziestolatek otrzyma emeryturę na krytycznie niskim poziomie wynoszącym 18% ostatniej wypłaconej pensji. Ponadto, bezrobocie wśród młodzieży do 24 r. ż. , wynosi już 13%. Teraz pytam się: gdzie są dla nas mieszkania za 5% wartości, praca z przydziału na sztucznie utworzonych, nierentownych stanowiskach, emerytura zawyżona minimum sześciokrotnie względem odprowadzanych składek, dzięki wymyśleniu "kapitału początkowego"? Czekam na rzetelne odpowiedzi, a nie te w stylu: "moja córka ma fajnie, więc wiem lepiej". Potraficie merytorycznie odnieść się do twardych danych i faktów? To zadaję jeszcze jedno pytanie: na które pokolenie przerzucono koszty gospodarczo-społeczne PRLowskich przywilejów? Z danych wynika, że na dzisiejszą młodzież.
@Trochę szacunku! - Nie pisz bzdur. Wszyscy wiedzą, co stało się w Magdalence.
Nic dziwnego, że już 89 lat po Viktorii Wiedeńskiej był I Rozbiór Polski, a później dwa następne.
Obchody rocznicy powolnego umierania Polski... żenada
żenujące! 45 lat minęło, a Oni ciągle jak smarkacze w piaskownicy!!! żenada, chłopcy i dziewczynki! wstyd!!! A pewnemu "anonimowi", który bohatersko broni, rzekomo obrażanego Karola Nawrockiego, pragnę odpowiedzieć, że tego osobnika nie godzi się nazywać "Pan Prezydent"!!!! I wybór na tę zaszczytną funkcję, będzie się Polsce i Polakom odbijać długo czkawką!!!!
Jeszcze ostatnie, trzecie pytanie: czy szanowni przodownicy PRLu, zdają sobie sprawę, że zgodnie z przepisami aktualnej Konstytucji i ustaw karnych, za to co robili co roku 1 Maja, dziś byliby za kratami w pasiakach? Propagowanie takich ustrojów i ideologii, połączone z oddawaniem wiernopoddańczych hołdów takim symbolom i postaciom na portretach, jest karane. Przez 50lat rok w rok chodziliście czcić system i ludzi, którzy nosili w kieszeniach złote zęby, wyrwane polskim oficerom, tuż przed zasypaniem ich ziemią w katyńskich lasach. Mam nadzieję, że resztki przyzwoitości nakażą Wam oddanie szacunku dzisiejszej młodzieży, która nie hańbi się w taki sposób i nie paraduje z takimi symbolami po mieście, oddając się wiernie pod but okupanta.
Halo POrtelu a gdzie mój komentarz?! Dalej kneblujecie usta Polakom? Komu wy służycie?
@Trochę szacunku! - Podejmij uczciwą pracę, podnieś kwalifikacje.18-30 latkowie sami skazują się na ubóstwo, bo świadomie nie podejmują pracy. Nic nie potrafią, nie mają wykształcenia a oczekiwania, wielkie, byle jakiej pracy się nie imają, lepiej załapać się na programy socjalne. Sprawdź ilu obcokrajowców pracuje w Polsce, bo szlachta nie chce pracować. Koszty przemian gospodarczych poniosły pokolenia wówczas pracujące. Weź się do roboty, albo zostań przedsiębiorcą tak jak uczyniły miliony w trakcie transformacji ustrojowej i nie becz.
@hm. - A co się stać miało? Transformacja bez kropli krwi. Coś za coś. Lech Kaczyński gorzałę tam pił jak oni wszyscy ale Jarek powie, że się brzydził. Najbardziej uwłaszczeni na tym to właśnie bracia bliźniacy.