43
28.08.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Trochę szacunku! - Wyjąłeś sobie z kontekstu jedną linijkę i udajesz cwaniaka. Nic się Solidarności nie udało. Nawet to, że w tych postulatach napisane mieli: Dobór kadry kierowniczej na podstawie kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej. Czego dowodzą tłuste koty z każdej opcji linii politycznej.
(2025.08.28)
@Trochę szacunku! - Amerykę odkryłeś. Statystyk się znalazł. Młodzież odklejona od rzeczywistości. Meldunek ma u rodziców, status bezrobotnego i pracę za granicą. Albo idzie na rozmowę o pracę i mówi chcę 8tys na rękę. Emeryci wypracowali sobie emeryturę. Przedsiębiorcy nie czekają na jałmużnę. Generują przychód, dochód, utrzymują to Państwo jakbyś nie zauważył abc ekonomii i wolnego rynku.
(2025.08.28)
@Polexit - Obawiam się, że oni nie wszystko po Polsku rozumieją. Po za tym to powski organ. Czego się spodziewasz? Zapytaj o kpo i już wystarczy?
(2025.08.28)
Sami niech sobie obchodzą, ,Solidarność" z nazwy a w Polsce dwa plemiona żyją. Nie ma nic z Solidarności.
(2025.08.28)
Jaka to Solidarność" dla biedaków, bo Wałęsa jak pan na włościach i ile ma za skórą. Nie chce nawet wspominać, bo mnie trzęsie.
(2025.08.28)
Ciekawe Ile firm roszczeniowość i brak podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii, i prowadzenia działalności gospodarczej, NSZZ Solidarność doprowadziła do upadku w Elblągu i w Polsce? Chyba takiej statystyki nie prowadzi nikt.
Czy (2025.08.28)

info

6  
  6
Obecnie milczeniem pomija się wcześniejsze wydarzenia strajkowe w lubelskim województwie. W dniach od 8 do 24 lipca 1980 roku w prawie 150 zakładach tego województwa i sąsiednich przeprowadzono strajki. Wszystko wskazuje, że odbyły się one z inicjatywy ówczesnego kierownictwa MSW jako opozycji wobec ekipy Edwarda Gierka. W tej koncepcji mialo dojśc do odsunięcia tej ekipy od władzy. Początkowo strajki zaczęły się w zakładach podległych MSW i MON jak w WSK Świdnik, ale akcja wymknęła się z kontroli MSW, co w efekcie osłabiło władze PRL i nie były one w stanie zareagować na strajki sierpniowe. Od tego momentu inicjatywę przejęła Solidarność i nawet w Magdalence to oni decydowali o przyszłości, a ekipa Kiszczaka wbrew pozorom była tam figurantem. Nie było tam żadnej umowy a jedynie dyktat opozycji.
Ejdżent Boba (2025.08.28)

info

4  
  4
@Polexit - a ty?/nie myślę o pisie/
(2025.08.28)
NIE Jesteście żadną Solidarnością, jesteście tylko zwykłymi cwaniakami, uzurpatorami i przebierańcami!. Marzeniem niespełnionym Knypka.
(2025.08.28)
Wałęsę wrobił zazdrosny i zakompleksiony Balbina, całymi latami to szykował
(2025.08.28)