Kawałek Grunwaldzkiej na sprzedaż

50
22.07.2025
Kawałek Grunwaldzkiej na sprzedaż
Fot. Anna Dembińska
Miasto postawiło kolejny krok w kierunku sprzedaży nieruchomości przy al. Grunwaldzkiej. Chodzi o teren z charakterystycznymi pawilonami niedaleko ul. Związku Jaszczurczego.

Działka, o której mowa, ma 0,08 ha. Według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomość jest przeznaczona „pod usługi komercyjne”. Cena, jaka ma znaleźć się w planowanym przetargu, to 360 tys. zł plus VAT.

Jak podkreślał podczas obrad komisji Rady Miejskiej Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami, pawilony, które znajdują się na tym terenie są przez przedsiębiorców dzierżawione od Zarządu Budynków Komunalnych, który szuka dla nich innych lokalizacji.

- Ze słów urzędników wynikało, że jeden z dzierżawców jest zainteresowany kupnem całej tej działki. RM wydała zgodę na sprzedaż działki podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej - pisaliśmy na naszych łamach.

oprac. red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I co tam powstanie, takie baraki tylko z nowszych materiałów? A może cyrk objazdowy się zmieści? Bo znając rzeczywistość to na pewno nic nowoczesnego.
huopaki_z_barakufff (2025.07.22)

info

23  
  27
Co to znaczy „pod usługi komercyjne”? Stragany z pamiątkami, czy może z truskawkami? A może żulek z watą cukrową będzie stał całe lato? Chyba że nasadzą kukurydzę i zrobią labirynt dla turystów? Nie powinno się z takich miejsc w środku miasta budować jakichś nowoczesnych rozwiązań?
asasasasasasssas (2025.07.22)
Sanktuarium dla naiwnych wiernych PIS, może niech powstanie, dużo flag i orłów
(2025.07.22)
"dużo flag i orłów" - ta zgraja pseudo patriotów PIS, paraliżuje cały kraj, bo kontrolowana przez PIS anarchia i naiwniacy to ich pożywka
(2025.07.22)
Pewnie jakiś deweloper wciśnie blok lub dwa a na dole usługi.
(2025.07.22)
Tu będzie taka druga dziura jak ta przy tej willi syrena... nie wykoszone po latach wyrosną krzaki - a właściciel powie teren prywatny i nic wam do tego.
Tak będzie . (2025.07.22)
Jak znam radnych POPiSu tego miasta rencistów i starych dziadów to parking tam zrobią haha
(2025.07.22)

info

11  
  18
@asasasasasasssas - Z truskawkami. Płatność tylko gotówką. Paragonu brak.
(2025.07.22)
Taki fanatyzm polityczny, to już nie zabawny folklor, a temat dla lekarzy
(2025.07.22)
I fajnie by było. W dużych miastach to norma i ładnie to wygląda i tętni życiem. A teraz na grunwaldzkiej, jedna z głównych ulic miasta a odstrasza nawet miejscowych. Baraki i rudery.
(2025.07.22)