A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Blumenbauer - Rozumiem że chciałeś sobie troszkę z Kamma zażartować ale przypadkiem wystawiasz mu całkiem dobrą opinię. Mnie rowery jakoś nie ekscytują choć w tamtym roku troszkę pojeździłem po Niemczech to nie decydując czy stanowisko jest potrzebne uznaje że to jednak odpowiednia osoba. Choć naciskanie pedałów jest politycznie niepoprawne.....
Czekamy niecierpliwie na oznaczenie chodników na trasie Rawska / Łęczycka/ Bema / Grobla św. Jerzego do Hetmańskiej tak, by można było tę sporą odległość pokonać zgodnie z przepisami, nie narażając się na mandat. Jazda ulicą grozi blokowaniem ruchu aut lub potrąceniem. Czekamy od kilku lat na znaki roweru na najczęściej pustych na tej trasie chodnikach.
Panie Marku, rowerowy maj jest w Warszawie od kilkunastu lat, w tym roku także, więc nie wiem co Gdańsk ma do braku takiej imprezy w Elblągu.
A pan Marek dalej swoje Bajeczki opowiada. Usypia Elbląg tymi prostymi opowiastkami. ,
I jeszcze znajduje wyznawców. Nic tylko Szaman.
Wywiad jest bardzo długi, więc potrzebuję 5 - 7 dni na jego przeczytanie. Proszę więc Redakcję, by za szybko go nie wykasowywać Z góry dziekuję
Przestałem jeździć na rowerze gdy zakazano jazdy chodnikiem.
No fakt szybkość narracji to słaba strona tego Pana, ,, Na szczęści szprychy kręci szybciej
"W ubiegłym roku zginął młody chłopak na Modrzewinie. Zjeżdżając z góry wjechał na przejście dla pieszych pod samochód, zmarł w szpitalu" - Dodam tylko, że żywopłot między ścieżką a jezdnią był od lat zaniedbany i wysoki na ponad 2 metry (teraz po tragedii już pięknie przycięty) Ten chłopak bardzo nieroztropnie wjechał na jezdnię, ale jakby był niski żywopłot taki jak teraz, widziałby ten samochód - prawda? Nie do końca wina chłopaka, nieprawdaż?
@Slavek - Cieszę się, że mamy zgodę!
Cały komfort i chęć jazdy rowerem odbiera to, że ścieżki są tak samo z kostek jak chodnik (poza wyjątkami). Tylko kolor mają inny - trzęsie więc i trzeba więcej wysiłku wkładać. Droga dla rowerów, to nie powinien być CHODNIK częściowo oddzielony. To ma być droga. Czyli te obecne ścieżki warto pokryć warstwą asfaltu (może być w ciekawszym kolorze niż czarny), a już na pewno nie tworzyć nowych ścieżek z płyt lub kostek typowych dla ruchu pieszego. Z góry dziękuję.