61
09.08.2024

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
znajdą pracę. mamy najniższe bezrobocie w Europie. każdy ma pracę, jak chce pracować. 16 000 wakatów w Policji, 100 000 w rolnictwie, w wojsku, sklepach. 200 000 ludzi zwolnimy też nie będzie problemu. Przypominam - ja ich utrzymuję z mojej pracy. Ja wytwarzam PKB, oni konsumują PKB - i to akceptuję, ale nie akceptuję nadmiaru urzędników.
logiczny (2024.08.10)
@logiczny - Jest coraz więcej nowych obszarów, np dotacje UE, zielona energia. Kto ma się tym zająć? Pani z dowoów osobistych czy z US?
(2024.08.10)
@Zycie - Oj nie chciałbyś dostawać 3,4 netto. Jak chcesz to praca u UM czeka.
(2024.08.10)
zawsze były jakieś dotacje. za czasów II RP, za komuny, jak i teraz za demokracji. Każda władza lubi jak się ją prosi o pieniądze - schemat się nie zmienił..
logiczny (2024.08.10)
To co, jak już było o leniwych, wiecznie pijących kawkę urzędasach, to może teraz ponarzekamy na wiecznie nawalonych, niesłownych robotników-partaczy? Na roszczeniowe, niepracujące madki? Na januszów i grażyny biznesu? Każdemu można łatkę przypiąć i na każdego znajdą się krzywdzące stereotypy. Najlepiej niech każdy robi swoje i nie pierniczy farmazonów.
(2024.08.10)

info

5  
  3
@logiczny - Sztuczna inteligencja w UM w Elblągu? Ktoś tu nieźle odleciał. Proszę o przykład choćby jedneho urzędu w Polsce który korzysta ze sztucznej inteligencji. Poza tym komputeryzacja nie powoduje tego, że komputer SAM wprowadza do niego dane i komputer SAM niestety nic nie robi. Każdy nowy socjal 300+, 800+ (w tej chwili są wypłacane przez zus ale wcześniej przez um), bony energetyczne, zasiłki itp to tysiące wniosków i tysiące decyzji ktoś to musi zrobić zanim widzicie przelew na koncie, ludzie rodzą się, umierają, wymieniają prawa jazdy, dowody osobiste, budują czy remontują domy, za każdą nieruchomość płacicie podatki ktoś musi wystawić decyzję, potem kolejną kiedy sprzedacie a ktoś inny kupi, ktoś musi zaksięgować każdy jeden przelew przychodzący do urzędu. SAMO nie robi się nic!
Real (2024.08.11)
Za mało pracy mają? Czy za dużo urzędników?
Hmm (2024.08.11)
@Hmm - Cyril Northcote Parkinson, brytyjski historyk, doradca konserwatywnych rządów w sprawach administracji publicznej, w latach 60.ubiegłego wieku zauważył, że większość pracy urzędników stanowią działania pozorne, których celem jest jedynie uzasadnienie swojej użyteczności. Innymi słowy urzędnicy w pocie czoła zmieniają przepisy, produkują tony rozporządzeń, aktów wykonawczych, zaleceń itp. tylko po to, by je zmieniać i produkować.
logiczny (2024.08.11)
@Zycie - Imoże jeden dzeń w tygodni żeby się nie przepracowali Kb
Kb (2024.08.12)
W starostwie powiatowym w Elblągu pracują od 8-15... to ile jest godzin..... i jeszcze petentów przyjmują do.14.30
aras (2024.08.13)

info

2  
  0