27
08.03.2022

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak jest źle to trzeba to zmieniać, a nie uciekać ze swojego miasta z podkulonym ogonem.
Do_pomorskiego (2022.03.08)
Wycinanie drzew, żeby postawić oze - chore.
(2022.03.08)

info

6  
  3
@Do_pomorskiego - Lidl okazał się lepszy niż ta fuszerka brama na modrzewine co kolor traci. Z lidlem był ten problem że mieli postawić sklep na płk dąbka, ale ci z gildii się nie dogadali i wybór padł na tą działkę koło ogrodów. Natomiast jeśli chodzi o terkawke to przez tyle lat nic nie ruszyło i nie było zainteresowania tym teren przez przedsiębiorców! Potem okazało się że są problemy z ulokowaniem wysokich hal tam. Jeżeli na terkawce miałoby coś powstać sensownego to należy uzbroić tereny i zniwelować je, pobudowac docelowe drogi z komunikacją miejską i skomunikowac z s22,a na to pieniędzy i woli politycznej województwa jak i rządu nie ma. Z portem będzie cyrk, a wy marzycie o innych inwestycjach. ..
SzokZkomentarzy (2022.03.08)
Brawo pan prezydent Wróblewski. Zalesiony teren wydzierżawił pod farmę fotowoltaiczną. .. GRATULACJE ! Czy pan prezydent Wróblewski ma w swoim posiadaniu kominek na drewno ? Jeśli ma to tym bardziej należą mu się gratulacje. ..
GłębokaMyśl (2022.03.08)

info

7  
  1
Nikt nie zauważa, w jaki energetyczny syf wpędza nas obecna sytuacja. Elbląg mógłby być niezależny elektrycznie, 110 MW mocy zainstalowanej w foto to pewnie ledwie 1/4 potrzeb (niech się zakład energetyczny wypowie), ale jest więcej miejsca na fotowoltaikę. Do tego elektrownie szczytowo-pompowe, jedna na Kumieli z Goplenicą (kompletnie zmarnowana energetycznie)a druga na zbiorniku przeciwpowodziowym w Rubnie (obecnie pusty). Żarty się skończyły, trzeba zrobić bilans potrzeb i możliwości. Torf dla ciepłowni, ferma wiatrowa w Pagurkach (gdzie miało być kilkanaście wiatraków po 2 MW)plus zbiornik ze 140 m spadem do zalewu, tak z 500 MW mocy zainstalowanej foto (1 kW paneli produkuje rocznie ok. 900 kWh, łatwo przeliczć potrzeby). Chcesz ogladać TV i ładować mobilki? Rower z dynamem i przetwornicą, 200 W wystarczy, kondycja narodu wzrośnie. Brak benzyny? Leżysz i kwiczysz. Brak diesla? Sadzisz rzepak i produkujesz własne bio. Zimno w bloku? Koza w jednym pokoju i siekiera, lasów ci u nas dostatek. "Ciekawe"czasy można sobie wyobrazić. Kruk.
(2022.03.08)

info

2  
  6
Wycinka i karczowanie terenu to kosztuje zabiera też sporo czasu a mimo to inwestor się uparł na ten teren. .. chyba że ma zamiar zyskać podwójnie
(2022.03.08)

info

3  
  1
Inwestycja w takim miejscu to kpina!!!!!
(2022.03.08)

info

4  
  1
rozum to piekna rzecz ale trzeba go mieć wyciąć 190 hektarów zieleni żeby zrobić woltaikę brawo
(2022.03.08)

info

9  
  2
proponuje wyciąć Bażantarnię i postawić panele voltaiczne
(2022.03.08)

info

9  
  1
Byliście kiedykolwiek na "terkawce"? tych drzew do wycinki to jest tam może 10-15% terenu a pozostała część to krzaki, czarny bez, stare schorowane lipy oblepione jemiołą, leszczyna i młode jesiony g. .. no warte więc się tak nie podniecajcie tymi drzewami. jedyna rzecz jakiej mi będzie brakowało to smardze które tam pięknie rosną
(2022.03.08)

info

3  
  6