A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Kościół jest w błędzie. Wracając z Kościoła można było zrobić zakupy. A tak, do kościoła się nie pójdzie.
"Art. pierwszej potrzeby jak piwo czy papierosy"- dla Ciebie to artykuły pierwszej potrzeby? To lepiej nie pisz więcej. Państwo może zyskać na handlu w niedziele ogromne wpływy z podatków (najbardziej targowy dzień), ale lepiej kasować podatkami za wszystko, jak to mówicie - "prywaciarzy"- tylko skąd na wyborcze pincetplusy weźmiecie?
Po 1.można zorganizować sobie życie tak żeby zakupy zrobić poza niedzielą. Jeśli p. Błażejowi pęknie uszczelka a nie pomyślał by mieć coś czym może sobie naprawić to oprócz wlania do pustego łba wody może zadzwonić na numer alarmowy. Po 2.w niedziele można robić zakupy tylko nie w wielkich sklepach. Możesz dopomóc pana Zbyszka Mariana czy panią Krysię ze sklepiku osiedlowego lub warzywniaka. Po 3.jeśli jesteś tak łasy na kasę że pracujesz 6 dni w tygodniu to stać Cię na zakupy w lokalnych sklepach, gdzie dajesz zarobić lokalnym przedsiębiorcom a nie zagranicznym wyzyskiwaczom. Osobiście sam pracuję w handlu i wiem że niedizela to jedyny dzień gdzie mogę spokojnie spędzić go z rodziną i coś zaplanować a nie liczyć na koniec miesiąca że w grafiku się uda. A najgorsi są Ci co mówią "zmień pracę"gdzie sami nie mogą w tygodniu zrobić zakupów bo praca im nie pozwala - jak nie możesz w tygodniu zrobić zakupów to "zmień pracę!"
Przez takich co nie widzą problemu żeby w niedzielę sklepy były pozamykane, panie i panowie którzy stoją z drugiej strony lady nie mają dnia wolnego.
@Lukis - Czyli według Ciebie ludzie pracowali 7 dni w tygodniu bez żadnego dnia wolnego? A co na to kodeks pracy?
@Il.ng - Sklepy osiedlowe maja duuużo wyższe, często jeszcze mocno podwyższone w niedzielę ceny, Wiesz o tym? Nie wszystkich jest stać w nowym ładzie na osiedlowe zakupy, a nie mają na to czasu w tygodniu. Uważasz, że po 22 mam robić zakupy? Może chcę odpocząć? Po drogie mamy podobno demokrację? W NORMALNYCH krajach w niedzielę sklepy są czynne (może to być nawet 4 godziny)i można zrobić taniej zakupy. To co w Polsce się dzieje to terror religijny i tyle.
OGRANICZYĆ HANDEL MOZE TYLKO WPROWADZENIE JEDNEGO ZE STANÓW WYJĄTKOIWYCH, tak mówi Konstytucja RP. Art. 233.p. 1 i 3.Tylko na ww. podstawie wymienionych artykułów handel może być ograniczony w wyniku wprowadzonego stanu wojennego lub innego. W poniższym linku są wyroki sądów, mówiące o tym, ze zakaz handlu jest nielegalny, bo nie ma wprowadzonego żadnego stanu wyjątowego przewidzianego w Konstytucji RP;
@Np. - A jak się zdenerwujesz i chcesz się uspokoić to sięgasz po papierosa czy po bułkę? Hęęę???