A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Policja i straż miejska niech się za to wezmą, a nie jak harty latają i szukają ludzi bez maseczek
Faktycznie w Elblągu jest bardzo duży problem z tym, że właściciele nie sprzątają po swoich pupilach, ale szczerze mówiąc miasto wcale nie zachęca. .. W mieście jest bardzo mało śmietników - albo są jeden obok drugiego, albo żaden. .. Codziennie spaceruje z psem Bema, Saperów czy Kościuszki i niestety trzeba trochę ponosić woreczki zanim uda się je wyrzucić. .. .Nie znam innego takiego miasta, w którym znalezienie śmietnika potrafi być prawdziwym wyzwaniem. ..
A najlepiej niech każdy pilnuje siebie we wszelkich miejscach publicznych i nie śmieci, sprząta po piesku, pilnuje swoich pociech, i niech nie myśli, że wszystko mu się należy. I wtedy nie bedzie trzeba pisać do gazet, bo ktoś nie lubi zwierząt i oczerniać wszystkich psów, że są potworami czyhajacymi na czyjąś nogę lub życie. Życzę miłości do bliźniego i wyrozumiałości.
A gdzie mam chodzić z psem to parku i cheja
Wprowadzić podatek od posiadania psa w wysokości 1000zl ze zwolnieniem dla niewidomych. Wychodzą na spacerki z psami wieczorem, przed snem i zostawiają prezenty pod oknami sąsiadów. A jeżeli jakiś blok można obejść, to teren takiego i blok staje się miejscem na pozostawione kupy przez psy.
A kto ma tego dopilnowac nigdzie nie zobaczysz ani straży miejskiej ani policjanta o parkowaniach samochodow juz nie wspomne
E tam. Gaz i baton zawsze działa. Ostatni własciciel uciekał ze swoim psem, który ujadał na mnie i oczywiście był bez smyczy i kagańca. Biegaczom polecam mieć zawsze gaz pieprzowy ale 50-75ml minimum. Mi już kilka razy się przydał.
@Artur N - W Polsce obowiazuje bezwzgledny zakaz wprowadzania psów do lasów. To samo dotyczy motocykli, kladów. Mozna jeździć na rowerze i spacerować zachowując ciszę. Jak nie stać na dom i podwórko, to nie męczyć zwierząt i innych.
W Elblągu brakuje szeroko rozpowszechnianych tzw. Miejskiego Regulaminu Porządkowego, gdzie wypunktowane bylyby aktualne przepisy m. in. ;
- psy tylko na smyczy
- psy tzw. obrończe, tylko na smyczy i w kagańcu.
- obowiazkowe sprzatanie po psie
Przy kazdym punkcie zaznaczona wysokość mandatu.
Bez kar wszelkie przepisy nie mają sensu.
Przepisy te bez poważnego podejścia policji i strazy miejskiej też nie mają sensu, bo to mundurowi mają je egzekwować, nie inni posiadacze psów. Ale na dziś w Elblagu mundurowi nie widzą tego problemu, jak i wielu innych. Może powinni być rozliczani za efektywność i nagradzani.
Osobna sprawa, że z 25 radnych tylko kilku zasługuje by by naszymi reprezentantami na Ratuszu i chce im się cokolwiek, jak np. Pan Marek Pruszak.
.
-
Bezwzględny zakaz wprowadzania psów obowiązuje jedynie w rezerwatach przyrody, a nie we wszystkich lasach w Polsce.