Ceny paliw przebiły 6 złotych

104
05.11.2021
Ceny paliw przebiły 6 złotych
To zdjęcie zrobiliśmy dzisiaj przy jednej ze stacji paliw (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Na wielu stacjach paliw w Elblągu ceny benzyny i oleju napędowego przekroczyły 6 zł za litr. A kierowcy zastanawiają się przy tankowaniu, gdzie jest granica podwyżek.

- Do pełna? - pyta się jeden z pracowników stacji kobiety, która podjechała pod dystrybutor swoim BMW.

- Czy pan oszalał? - śmieje się kobieta. - Za 200 zł poproszę...

Ta krótka scena przy jednej z elbląskich stacji paliw wydarzyła się kilka dni temu, kiedy jeszcze ceny na stacjach oscylowały wokół 5,95 zł. Od kilku dni na wielu stacjach w Elblągu przekraczają 6 zł, więc granica psychologiczna została przekroczona. Za ropę trzeba zapłacić nawet 6,05, za benzyny 95 – 6,03, a za wersję 98-oktanową 6,28. Rekordy bije też gaz LPG, który przekroczył cenę 3,30 zł.

Ekonomiści nie mają dobrych wieści dla kierowców. - Analitycy oceniają, że aktualny poziom marż detalicznych operatorów stacji paliw jest bardzo niski, a w przypadku diesla wręcz ujemny. To oznacza, że trzeba być przygotowanym, że ceny ON na stacjach będą mogły rosnąć w najbliższych tygodniach, nawet mimo spadków cen oleju napędowego na rynku hurtowym, gdzie zaopatrują się operatorzy stacji paliw – informuje portal money.pl - Do spadku cen paliw na stacjach w dłuższej perspektywie mogą się przyczynić dobre sygnały z Iranu. Tamtejsze władze wyrażają gotowość podjęcia rozmów z USA ws. zniesienia sankcji. Gdyby do tego doszło, powrót na rynki ropy z tego kraju doprowadziłby do korekty cen – informował kilka dni temu portal money.pl

Dodajmy, że w styczniu 2015 roku cena paliwa w Elblągu spadła poniżej 4 zł i była wówczas najniższą w kraju.

 

oprac. RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
30 zł więcej na całym zbiorniku, tragedii jeszcze nie ma.
(2021.11.05)
Bardzo dobrze, a będzie i 7zł. Komu to przeszkadza? Czy ludzie wyszli na ulicę? Czy zrobili coś, żeby tego uniknąć? Nie. No to w czym problem?
PiesekLeszek (2021.11.05)
Wysoka cena ropy naftowej, to jedna z głównych przyczyn wysokiej inflacji. Oczywiście dodruk pieniądza również. ..
(2021.11.05)
O właśnie o tym pisałem. Jak tankujesz cały zbiornik raz na miesiąc to nie. A jak firmy zostawiają po 3 000zł tygodniowo na stacji. .. to sobie policzysz. O ile dasz radę.
PiesekLeszek (2021.11.05)
Do tego 9,9% inflacji w Grudniu. Tylko Andrzej Duda docenia starania Glapińskiego i wrecza mu nagrodę za drożyznę. Jak inflacja skoczy do 15% nagrodzi go orderem Orła Białego. ..
Bareja (2021.11.05)
Cena baryłki ropy na tynku swiatowym wplywa na inflacje w naszym kaczogrodzie? Musisz być mistrzem na giełdzie.
PiesekLeszek (2021.11.05)
Za Tuska też takie były. .. ..
(2021.11.05)
Dobra, niewazne, zle zrouzmialem.
PiesekLeszek (2021.11.05)
Nie cena ropy a słaba złotówka. ..
(2021.11.05)
Głupi ludzie nie wiedzą, że nawet jak samochodu nie mają a cena ropy drożeje, to ma to istotny wpływ na ceny produktów w sklepach, które przecież muszą zostać wcześniej przetransportowane.
(2021.11.05)