Kto chętny na dwa hektary na Modrzewinie?

17
11.05.2021
Kto chętny na dwa hektary na Modrzewinie?
Miasto wystawiło na sprzedaż działkę oznaczoną na mapie żółtym kolorem (fot. portalmapowy.umebllag.pl)
Miasto chce sprzedać dwuhektarową uzbrojoną działkę na Modrzewinie. Cena wywoławcza – milion złotych. Jest przeznaczona pod budowę hali produkcyjnych, składów i magazynów, a także zabudowę usługową.

Działka o powierzchni 2,12 hektara znajduje się przy ul. Czuchnowskiego na Modrzewinie, położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy przemysłowej i magazynowej, m.in. firm Acoustics i Elstar.

Nieruchomość leży przy drodze publicznej, ale inwestor będzie musiał wykonać zjazd do niej na własny koszt, a także sfinansować usunięcie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem (przez część działki przebiega napowietrzna linia energetyczna).

- Nabywca zobowiązany będzie uzyskać stosowne uzgodnienia i oświadczania, w tym oświadczenie projektanta o istnieniu lub braku możliwości przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, o ile nie będzie korzystał z odnawialnych źródeł ciepła. Oznacza to, każdy inwestor zamierzający wznieść nowy budynek, z uwzględnieniem wyjątków ustawowych, musi przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, uzyskać od przedsiębiorstwa ciepłowniczego, warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Brak takiego oświadczenia przedłożonego do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, potwierdzonego wydanymi warunkami przyłączenia, stanowić będzie brak formalny, uzasadniający pozostawienie bez rozpoznania wniosku o udzielenie pozwolenia na budowę – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Przetarg w sprawie sprzedaży nieruchomości odbędzie się 12 lipca, cena wywoławcza to 1 mln 15 tysięcy złotych (plus VAT). Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działki do końca 2024 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 roku.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A jak idzie miastu szukanie zagranicznych inwestorów???ostatnio był artykuł portelu na ten temat to może już jakieś wyniki są???; )
ZdzichuMarynarz (2021.05.11)

info

29  
  4
Warto przesłac oferte do prezesa Obajtka.
(2021.05.11)
wróblewski niech sobie kupi na spółkę z nissanem i zbudują wieże widokową
refesrsvsrdvs (2021.05.11)

info

16  
  9
Ja kupie za 5000 zł
(2021.05.11)

info

5  
  2
już na dzień dobry odechciewa się kupna tej działki. brak jakiegoś świstka stanowić będzie brak formalny i wniosek o pozwolenie na budowę pozostanie bez rozpoznania. na masakra jakaś. to po co to wystawiać na sprzedaż się pytam? druga sprawa to żadnych magazynów ani składów nie powinno się budować na Modrzewinie. magazyny buduje się przy obwodnicach miast, z bezpośrednim dostępem do dróg krajowych (szybkiego ruchu)a nie w miejscach do których trzeba ciężarówką przejechać przez całe miasto. cały czas się zastanawiam kto pozwolił na budowę na modrzewinie centrum dystrybucyjnego dużego producenta piwa :(
EB (2021.05.11)

info

28  
  7
Zaden poważny inwestor się nie pojawi, bo formy znają rynek. Elbląg miasto czerwonych starych dziadków, a jak ktoś madry to do Gdańska ucieka. W Elblagu nie ma politechniki wiec to kolejny krok w kierunku upadkowi.
Jjrr (2021.05.11)
@Jjrr - Przeciez kierunki techniczne sa na PWSZ i to na calkiem wysokim poziomie. Mpozna otrzymac tytuł inz. i mgr. Czemu piszesz brednie?
Realista1 (2021.05.11)
Kto robił ten dziwny podział działek na Modrzewinie? Na działce 56 i 51/14 to chyba tylko jakiś kurnik z wybiegiem się zmieści.
fdgh (2021.05.11)
Miasto znalazło pewnych i o wysokim poziomie inwestorów, w tym z zagranicy i było blisko do podpisania umowy. Niestety wszyscy wycofali swoje oferty. Powód był jednoznaczny. Otóż ich analitycy na bieżąco reagowali na opinie zamieszczane w internecie, a dotyczące Elbląga i jego problemów. Uznano, że skoro Elblag to miasto emerytów, brak tu fachowców, panuje korupcja i nepotyzm i generalnie miasto umiera, a mieszkancy kto tylko, jeszcze może uciekają stąd to nie ma po co tu inwestować. Jeden przeniósł się do Olsztyna, dwóch do Ełku, a samochodowiec do Bytowa.
Rychu piechociarz. (2021.05.11)

info

13  
  2
Czy firma Wójcik meble już płaci podatki miastu czy ciągle na ulgach jedzie? Kiedy lokalni bązowie będą się rzetelnie rozliczać z podatków dla miasta? Czy miasto ma tylko żyć z wyprzedaży gruntów?
(2021.05.11)