Ginekologia w Szpitalu Wojewódzkim prawie gotowa na połączenie

87
18.09.2020
Ginekologia w Szpitalu Wojewódzkim prawie gotowa na połączenie
Elżbieta Gelert (z lewej) mówiła o roszadach w elbląskich szpitalach (fot. Anna Dembińska)
  - Jeżeli chodzi o konsolidację pediatrii w jednym szpitalu, a położnictwa w drugim szpitalu - to ma ona przede wszystkim służyć pacjentom – mówiła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu podczas dzisiejszej konferencji prasowej

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym kończy się remont oddziału położniczo-ginekologicznego. Koszt modernizacji wraz z wyposażeniem to 15 mln zł. Dla pacjentek oznacza m.in. powrót porodów rodzinnych.

- Nie mieliśmy porodów rodzinnych ze względu na to, że w trakcie remontu „porodówka” było w innym miejscu niż dotychczas. Nie było tam warunków, aby wprowadzić dodatkowe osoby do porodu rodzinnego. Obecnie myślimy, żeby do porodów rodzinnych wrócić, tak jak było wcześniej – mówiła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Przypomnijmy: że oddziały pediatryczne w Elblągu zostaną połączone, a nowy oddział pediatryczny docelowo znajdzie swoje miejsce w Szpitalu Miejskim. Ale nie od razu... Dopóki w Szpitalu Miejskim nie zakończy się remont, oddział będzie w dalszym ciągu funkcjonował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym jako... oddział Szpitala Miejskiego.

- Dla pacjentów nie będzie to miało żadnego znaczenia. Przyjdą i zostaną obsłużeni w Szpitalu Wojewódzkim. Sprawy organizacyjne będą rozwiązywane na poziomie dyrektorów obu placówek – wyjaśniała dyrektor szpitala wojewódzkiego.

Pielęgniarki z oddziału pediatrycznego, który ma zostać wchłonięty przez Szpital Miejski, będą miały wybór: czy pracować nadal w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na innym oddziale czy zostać na pediatrii już w Szpitalu Miejskim.

- Personelu brakuje i to, że ktoś kogoś będzie zwalniał, to raczej nie wchodzi w rachubę – mówiła Elżbieta Gelert.

Zmiany czekają też ginekologię. Oddział ze Szpitala Miejskiego zostanie połączony z analogicznym oddziałem w Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Porozumienie w tej sprawie zostanie podpisane na początku października, a zmiany mają zacząć się od nowego roku. Pisaliśmy o tym tutaj i tutaj.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
to się dzieje w elblagu to skandal. .wielebny. .. urzad za dobie kpiny. .. likwiduje. .likwiduje likwiduje . .. niedługo my zlikwiduje jego nieotrzebne stanowisko. .
Gosc1 (2020.09.18)
wybitny ekspert do spraw położnictwa, ginekologii, dróg rodnych oraz dróg wodnych, wód poporodowych i wód zalewowych i wód morskich, kanałów rodnych i kanałów międzywodnych jednym słowem człowiek renesansu o wiedzy zabrał głos, klenkajcie anieli, bijcie czołami o POsadzki bo ze śmiechu dostaniecie sr. ..
Sledz zalewowy (2020.09.18)
Totalna porażka. Nie ma nic gorszego niż ginekologia w Szpitalu wojewódzkim.
(2020.09.18)
@Sledz zalewowy - a Jarosław, wybitny ekspert od małżeństwa
(2020.09.18)
a w Ameryce murzynuf bijom,
Itd (2020.09.18)
A co robi tu ten wciała? Czy on jest ekspertem lub fachowcem od organizacji szpitali. Niedługo dojdzie do tego, że otworzę lodówkę a tu nomen omen znów wyskakuje wcisła.
(2020.09.18)
@Sledz zalewowy - dwutlenek PO
(2020.09.18)
@Sledz zalewowy - Sledz zalewowy. Może lepiej najpierw przeczytać, a później komentować. Jest szansa, że nie będzie się komentowało wypowiedzi, której. .. nie było :). Po co się kompromitować, nawet jeśli z góry nastawia się na hejtowanie.
homomomini (2020.09.18)
Jeśli Wcisła macza w tym paluchy to na pewno nie wyjdzie
(2020.09.18)

info

43  
  3
P O już wasz czas minął spadajcie. Wasze rządzenie nawet szpitalem nie wychodzi. Przez tyle lat nie potrafiliscie nic zrobić z problem dojazdu do olsztyna bo tam TRZEBA się leczyć. Bo w Elblągu nie ma wszystkich oddziałów. I wy nadal na zdjęciach wstyd.
(2020.09.18)

info

32  
  3