Czytelnik: Nasz codzienny dylemat, to jak przerzucić dziecko przez płot

48
03.09.2020
Czytelnik: Nasz codzienny dylemat, to jak przerzucić dziecko przez płot
fot. Czytelnik
W naszej redakcji interweniowali mieszkańcy ulicy Marii Skłodowskiej - Curie, gdzie aktualnie trwa remont. - Panowie wykonujący pracę nie pomyśleli o zabezpieczeniu dojść do klatek - piszą w przesłanym do nas liście. Jak zapewnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga, sprawą zajął się już Departament Zarządu Dróg. Zobacz zdjęcia.

- Doczekaliśmy się remontu ulicy oraz chodnika, z czego bardzo się cieszymy. Niestety, nasz negatywny odbiór tych prac wiąże się ściśle z utrudnianiem życia mieszkańcom. Panowie wykonujący pracę nie pomyśleli o zabezpieczeniu dojść do klatek - piszą w liście do naszej redakcji mieszkańcy ulicy Marii Skłodowskiej - Curie.

Jak twierdzą mieszkańcy, aby wydostać się z posesji muszą skakać przez płot. - W mojej klatce mieszka piątka dzieci. Codzienny dylemat rodziców polega na tym, jak przerzucić dziecko przez płot. To nie żart! Prosimy robotników o cokolwiek po czym można przejść. Niestety nadal skaczemy przez płot. Panowie biją nam brawo za spryt.  Nawet jak wykonują inne prace to koparka blokuje dojście do bramki. Cieszymy się z remontu drogi. Bardzo! Prosimy jednak czasami pomyśleć o nas - czytamy w liście. 

Sytuacją mieszkańców ulicy Skłodowskiej zajął się Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Jego pracownicy interweniowali w tej sprawie. Firmie, która realizuje remont ulicy nakazano wykonanie zabezpieczenia wejścia do klatek budynków. Sytuację odnotowano również w dzienniku budowy. W piątek (4.09) urzędnicy skontrolują, czy firma zastosowała się do zaleceń - mówi Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga. 

Przypomnijmy, że remont ulicy Marii Skłodowskiej - Curie rozpoczął się 31 sierpnia br. W pierwszej kolejności realizowane są roboty rozbiórkowe. Więcej o remoncie w artykule.

daw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A to nie czasem z budzetu obywatelskiego?
(2020.09.03)
Płot?
(2020.09.03)
Nie ma 2m dziur przed klatkami a więc idzie się normalnie. Nie było remontu źle jest remont źle bo do klatki dojść nie mogą. .. .. Pewnie jakiś stary komuch który słucha muzyki z jamnika z parapetu. Sami społecznicy strzelający z ucha. Też nie mogę iść plaża ze stany do Krynicy bo jest przekop zj. .. .. Mierzei. Zgłaszam przeciw i żądam wyjaśnień!!!!
(2020.09.03)
Z każdej strony tego domu jest dojście do drzwi bez potrzeby skoku przez płot. Olać was stare dziady. I na 100% nie pisał to ktoś z dzieckiem
(2020.09.03)
A ty Tadeusz jak sobie radzisz?z jedną nogą. .. .
(2020.09.03)
31 sierpnia rozpoczął się remont na ul. Marii Skłodowskiej-Curie a co z zakończeniem remontu ul. Moniuszki. Do dnia dzisiejszego nie ma oznaczonego przejścia dla pieszych przy skręcie w ul. Szymanowskiego. Ludzie chodzą "na czuja"w starym miejscu i tylko można liczyć, że nie będzie jakiegoś wypadku!A odpowiedzialne władze mają jak widać to w. .. wielkim poważaniu!Czas najwyższy żeby Departament Zarządu Dróg zainteresował się rozwiązaniem tej sprawy!!!M
(2020.09.03)
Nie dogodzisz roszczeniowym ludziom. Płot niski, dziecko lekkie, rzucaj Pan śmiało byle lądowało na dwie nóżki z telemarkiem.
(2020.09.03)
Odwołuję ten remont. Koparka na lawetę. Będzie przejście cały dzień.
(2020.09.03)

info

22  
  5
Kogoś tu grubo pogrzało. .. remont trwa, świeże krawężniki widać, przyjdą na to płyty chodnikowe, pretensje. Paletę wyłożą na skraju furtki i po temacie. Ale hrabiostwo z komunalnych budynków może czeka na marmury.
(2020.09.03)
Nie jest to głos mieszkańców Skłodowskiej. Ktoś od początku robi "robotę"wykonawcy o czym świadczą posty pod wcześniejszym artykułem. Czy ten "uprzejmie donoszę"może podać swoje nazwisko?
(2020.09.03)

info

31  
  5