43
25.08.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Zen - Biedni ci rolnicy, co Zen? Tylko głupi uwierzą w biedę rolników, którzy bogacą się na potęgę, oczywiście cudzym kosztem. Dostają dopłaty i co mamy warzywa, owoce i inne artykuły pośrednie oraz bezpośrednie tańsze????? Drożyzna jak nigdy wcześniej, alecjedno wiem, czym więcej dopłat dostają tym droższe wszystko jest na rynkach w sklepach itp.
(2020.08.25)
@Zen - Nie znam rolnika, który się nie wzbogacił jak zaczęli doić kasę od nas wszystkich.
zanobiusz (2020.08.25)
Tylko zobacz skąd ta drożyzna pochodzi - bo raczej nie z polskich pól, zobacz ceny polskiego mleka w skupie vs półka w sklepie, zobacz ceny owoców miękkich / twardych skup i sklep, i porównaj te ceny polskich produktów z cenami z zagranicy. Gospodarze się bogacą Ci bogaci z tysiącami hektarów, Ci z małymi gospodarkami ledwo żyją i łamią prawo zabijając pocichaczu drób czy wieprza. Średnich rolników tak naprawdę nie uświadczysz.
(2020.08.25)
Ja bym rolnikom w ogóle nie dopłacał, ponieważ chce być do starości zdrowy, ale skoro więcej tych dopłat dostają to będziemy żyć zdecydowanie krócej nie mówiąc już o cierpieniach w przypadkach choroby raka.
(2020.08.26)
@Zen - "Tylko zobacz skąd ta drożyzna pochodzi - bo raczej nie z polskich pól "- Teraz z polskich pól mamy w czystej postaci samą chemię, nic więcej !!!!!
(2020.08.26)
Jestem rolnikiem i posiadam 7,54 ha ziemi. Dopłata roczna UE do tego obszaru wynosi 4854,zł. Nie piszcie głupot, że za dopłaty może żyć cała rodzina przez rok.
Jerzy11 (2020.08.26)
@Jerzy11 - Proponuję wymienić wszystkie dopłaty jakie otrzymujesz a wtedy ewentualnie podyskutujemy. Byś może przy tej ilości hektarów nie masz takich kokosów, . ale takich maluczkich jest chyba garstka. Poza tym nam w pracy nikt dopłat nie robi a teraz coraz częściej raczej zabierają, bo ze względu na epidemię zbyt dużo zarabiamy - Także nie biadol, że masz tak źle !
(2020.08.26)
Facet ma rację, który podał wysokość swoich dopłat, w Polsce średnie gospodarstwo ma powierzchnię ponad 11 ha a średnia dopłata to ok 240 euro do 1 ha. W takich Niemczech jest to ok 308 euro, Holandii 389 euro, Grecji 551 euro, a na Malcie nawet 650 euro. Polska jest dopiero na 19 miejscu w UE pod względem wysokości dopłat na 27 państw.
Zen (2020.08.26)
Powiem wam tak, kto kupił ziemię w latach 90 za grosze i ma jej dużo ten jest bogaty, kto ma dużo bydła o budynki w miarę nowoczesne zbudowane jeszcze przed wejściem do UE tanim kosztem ten jest bogaty, ale większość gospodarstw w Polsce ma 10-15 ha i oni nie są bogaci. dzisiaj jak ktoś kupuje 1 ha ziemi to musi zapłacić między 40 a 50 tys. zł i siać na tym zboże 20 lat, aby spłacić, dopiero potem ma zysk. Dlatego sytuacja jest zróżnicowana.
Zen (2020.08.26)
To miej pretensje do handlowców. W tym roku pszenica w skupie jest tańsza jak w zeszłym roku o 10-30 zł na tonie. Zobaczymy czy chleb będzie choć parę groszy tańszy. Drogo jest, bo są nowe podatki, a największą marżę zgarnia handel i pośrednik. Nawet producent ma niedużą marżę.
Zen (2020.08.26)