43
25.08.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A co ma zdrowie do dopłacania? W Polsce rolnictwo by upadło dzisiaj bez dopłat i by słali żarcie droższe z UE do Polski i tak samo pryskane, a nawet więcej ze Wschodu czy z Brazylii. Musieliby zlikwidować wszystkie dopłaty w całej UE, poza tym nawozy i opryski to stosuje się już od XIX wieku. Pierwsza fabryka nawozów i chemii dla Rolnictwa w Polsce to powstała już wiele lat przed II wojną światową, a za komuny to nawozy i chemię spuszczali na pola samolotami nawet tzw dromaderami i sypali jak popadnie po polach, drogach, wodach itp. Dzisiaj nikt nie zrezygnuje z chemii w rolnictwie, bo to oznacza głód po prostu. To nie czasy sprzed 60 lat, gdzie 70% ludzi pracowało na wsi i ręcznie chwasty wyrywało. Dzisiaj to jest niemożliwe, bo 60-80% ludzi pracuje w usługach i przemyśle.
Zen (2020.08.26)
@Zen - Ty powinieneś książki pisać, ale tylko na swoje potrzeby. My miastowi dobrze wiemy jak wieśniacy teraz mają i jak doją nas wszystkich, także skończ z tymi opowieściami jak to rolnicy źle mają.
(2020.08.27)
@Jerzy11 - Jakoś mało tej dopłaty jak na 7,5 ha.
(2020.08.27)