A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Nie ma czegoś takiego jak odwołanie od mandatu. Mandat przyjmujesz albo nie. Jeśli przyjmiesz to masz dwa wyjścia: zapłacić albo wniosek o uchylenie prawomocnego mandatu (co jest trudną sprawą). Najlepiej mandatu nie przyjmować i wtedy zostanie sporządzony do sądu wniosek o ukaranie - tamo można się bronić i dowodzić swoich racji. Rzecz jasna, w postępowaniu sądowym Sąd może dowalić karę wyższą niż 500 zł i dodatkowo obciążyć kosztami postępowania. Ale mandat to najlepsza forma i trzymaj kciuki, żeby to dostać przy kontroli, bo jeśli karę grzywny otrzymasz w formie decyzji administracyjnej to w tym trybie nie ma odmowy. Masz decyzję to w 7 dni musisz zapłacić i dopiero dochodzić swoich racji i praw, ale zapłacić trzeba, dostaniesz karę 15 000 zł to leżysz, płaczesz i płacisz, a jak nie to komornik robi wjazd na chatę.
a ja ci kobieto dodam ze mam grób Mamy na cmentarzu, która zmarła miesiąc temu i nie wyobrażam sobie aby nie móc się z nią spotkac kiedy tego bardzo potrzebuję. Chcę ją odwiedzać kiedy tylko będę chciała a ty jeśli nie jest to dla ciebie TAK WAŻNE to sobie nie chodz i najlepiej zamknij się w klatce.
@xyza - Spotkać? Z czym spotkać? Z kawałem kamienia zakończonym krzyżem? Bo wspominać zmarłego można w czterech ścianach nie narażając nikogo. To są zwykłe fanaberie rozpieszczonych ludzi.
Walić mandatów jak najwięcej, bo ludzie wmawiają sobie potrzeby, które tak naprawdę wynikają z ich niedoskonałej psychiki.
Nie za zapalenie zniczy, tylko za narażanie siebie i innych.
@paterek - Szwendaj się bez potrzeby po cmentarzach więcej, to zaraz będziesz miała tych grobów więcej lub ktoś będzie miał twój grób. Jeśli faktycznie zmarli patrzą na nas z góry, to muszą pukać się w czoło nad durnością ludzi.
Chyba mamy zalecenie = zalecenie nie wychodzić z domu. A to oznacza, że w artykule jest błąd mówiący o zakazie wychodzenia z domu.
Skoro nie ma zakazu odwiedzania grobów = wstępu na cmentarz to zalecenie premiera nie może być podstawą do nałożenia mandatu.
Nie jest to przepis obowiązujący w Polskim prawodawstwie.
Proszę doprecyzować artykuł, który obecnie wprowadza czytelników w błąd.
Zakaz wychodzenia z domu dotyczy tych osób, które mają kwarantanne.
@mokos00 - Dlaczego "Polskim prawodawstwie"? Prawidłowo: "polskim prawodawstwie".
@xyza - Widać wyraźnie jakie galaretowate społeczeństwo powstaje w czasach pokoju i dobrobytu, bez minimalnych zdolności adaptacyjnych.
Za chwile będą tysiące zakażonych w mieście, setkami zaczną umierać, częściowo przez takich ludzi jak ty. Zależy ci, żeby inni też mieli kogo odwiedzać na cmentarzach? Widzisz dalej czubka własnego nosa? Twój syn byłby dumny zapewne. ..