121
09.04.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nie ma czegoś takiego jak odwołanie od mandatu. Mandat przyjmujesz albo nie. Jeśli przyjmiesz to masz dwa wyjścia: zapłacić albo wniosek o uchylenie prawomocnego mandatu (co jest trudną sprawą). Najlepiej mandatu nie przyjmować i wtedy zostanie sporządzony do sądu wniosek o ukaranie - tamo można się bronić i dowodzić swoich racji. Rzecz jasna, w postępowaniu sądowym Sąd może dowalić karę wyższą niż 500 zł i dodatkowo obciążyć kosztami postępowania. Ale mandat to najlepsza forma i trzymaj kciuki, żeby to dostać przy kontroli, bo jeśli karę grzywny otrzymasz w formie decyzji administracyjnej to w tym trybie nie ma odmowy. Masz decyzję to w 7 dni musisz zapłacić i dopiero dochodzić swoich racji i praw, ale zapłacić trzeba, dostaniesz karę 15 000 zł to leżysz, płaczesz i płacisz, a jak nie to komornik robi wjazd na chatę.
Ploterek (2020.04.10)
a ja ci kobieto dodam ze mam grób Mamy na cmentarzu, która zmarła miesiąc temu i nie wyobrażam sobie aby nie móc się z nią spotkac kiedy tego bardzo potrzebuję. Chcę ją odwiedzać kiedy tylko będę chciała a ty jeśli nie jest to dla ciebie TAK WAŻNE to sobie nie chodz i najlepiej zamknij się w klatce.
xyza (2020.04.10)
@xyza - Spotkać? Z czym spotkać? Z kawałem kamienia zakończonym krzyżem? Bo wspominać zmarłego można w czterech ścianach nie narażając nikogo. To są zwykłe fanaberie rozpieszczonych ludzi.
(2020.04.10)
Walić mandatów jak najwięcej, bo ludzie wmawiają sobie potrzeby, które tak naprawdę wynikają z ich niedoskonałej psychiki.
(2020.04.10)

info

2  
  3
Nie za zapalenie zniczy, tylko za narażanie siebie i innych.
(2020.04.10)
@paterek - Szwendaj się bez potrzeby po cmentarzach więcej, to zaraz będziesz miała tych grobów więcej lub ktoś będzie miał twój grób. Jeśli faktycznie zmarli patrzą na nas z góry, to muszą pukać się w czoło nad durnością ludzi.
(2020.04.10)
Chyba mamy zalecenie = zalecenie nie wychodzić z domu. A to oznacza, że w artykule jest błąd mówiący o zakazie wychodzenia z domu. Skoro nie ma zakazu odwiedzania grobów = wstępu na cmentarz to zalecenie premiera nie może być podstawą do nałożenia mandatu. Nie jest to przepis obowiązujący w Polskim prawodawstwie. Proszę doprecyzować artykuł, który obecnie wprowadza czytelników w błąd. Zakaz wychodzenia z domu dotyczy tych osób, które mają kwarantanne.
mokos00 (2020.04.10)
@mokos00 - Dlaczego "Polskim prawodawstwie"? Prawidłowo: "polskim prawodawstwie".
(2020.04.10)
@xyza - Widać wyraźnie jakie galaretowate społeczeństwo powstaje w czasach pokoju i dobrobytu, bez minimalnych zdolności adaptacyjnych.
(2020.04.10)
Za chwile będą tysiące zakażonych w mieście, setkami zaczną umierać, częściowo przez takich ludzi jak ty. Zależy ci, żeby inni też mieli kogo odwiedzać na cmentarzach? Widzisz dalej czubka własnego nosa? Twój syn byłby dumny zapewne. ..
(2020.04.10)