UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Nie ma czegoś takiego jak odwołanie od mandatu. Mandat przyjmujesz albo nie. Jeśli przyjmiesz to masz dwa wyjścia: zapłacić albo wniosek o uchylenie prawomocnego mandatu (co jest trudną sprawą). Najlepiej mandatu nie przyjmować i wtedy zostanie sporządzony do sądu wniosek o ukaranie - tamo można się bronić i dowodzić swoich racji. Rzecz jasna, w postępowaniu sądowym Sąd może dowalić karę wyższą niż 500 zł i dodatkowo obciążyć kosztami postępowania. Ale mandat to najlepsza forma i trzymaj kciuki, żeby to dostać przy kontroli, bo jeśli karę grzywny otrzymasz w formie decyzji administracyjnej to w tym trybie nie ma odmowy. Masz decyzję to w 7 dni musisz zapłacić i dopiero dochodzić swoich racji i praw, ale zapłacić trzeba, dostaniesz karę 15 000 zł to leżysz, płaczesz i płacisz, a jak nie to komornik robi wjazd na chatę.

Ploterek