UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Nie ma czegoś takiego jak odwołanie od mandatu. Mandat przyjmujesz albo nie. Jeśli przyjmiesz to masz dwa wyjścia: zapłacić albo wniosek o uchylenie prawomocnego mandatu (co jest trudną sprawą). Najlepiej mandatu nie przyjmować i wtedy zostanie sporządzony do sądu wniosek o ukaranie - tamo można się bronić i dowodzić swoich racji. Rzecz jasna, w postępowaniu sądowym Sąd może dowalić karę wyższą niż 500 zł i dodatkowo obciążyć kosztami postępowania. Ale mandat to najlepsza forma i trzymaj kciuki, żeby to dostać przy kontroli, bo jeśli karę grzywny otrzymasz w formie decyzji administracyjnej to w tym trybie nie ma odmowy. Masz decyzję to w 7 dni musisz zapłacić i dopiero dochodzić swoich racji i praw, ale zapłacić trzeba, dostaniesz karę 15 000 zł to leżysz, płaczesz i płacisz, a jak nie to komornik robi wjazd na chatę.
Ploterek