Policjanci kontrolują kierowców wjeżdżających na Mierzeję Wiślaną

173
04.04.2020
Policjanci kontrolują kierowców wjeżdżających na Mierzeję Wiślaną
Kontrole mają potrwać przez cały weekend, fot. Czytelnik
W ten weekend kierowcy mogą się spodziewać kontroli drogowych na trasach dojazdowych do Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej. Funkcjonariusze mają sprawdzać czy w pojazdach znajduje się dopuszczalna liczba pasażerów oraz czy przemieszczanie się ma związek z ważną sprawą życiową. Zobacz zdjęcia.

Komunikat o wzmożonych policyjnych kontrolach kierowców na Mierzei Wiślanej podczas pierwszego kwietniowego weekendu ukazał się już w czwartek (2 kwietnia) między innymi na stronie Gminy Sztutowo.

- W najbliższy weekend Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim rozdysponuje patrole policyjne do wzmożonych kontroli w Rybinie i w Drewnicy: na drogach dojazdowych do Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej. Policjanci będą radykalnie egzekwować obowiązujące przepisy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, sprawdzając ilość osób w pojazdach oraz czy przemieszczanie się jest związane z ważnymi potrzebami życiowymi. Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami - czytamy w nim między innymi.

Władze gminy apelują do wszystkich kierowców "o rozwagę w podejmowaniu decyzji o podróży".

-  Wszyscy rozumiemy, że to bardzo trudny czas, że brakuje nam spacerów i świeżego powietrza, jednak wierzymy, że cierpliwość i izolacja jest najlepszym sposobem na pokonanie epidemii. Dbajmy o siebie i naszych najbliższych. Razem damy radę - czytamy w apelu zamieszczonym na profilu społecznościowym Gminy Sztutowo. 

W pierwszy weekend kwietnia policjanci mają też teren Mierzei Wiślanej kontrolować z powietrza przy użyciu drona. Pomagać w tym mają funkcjonariusze z Gdańska. W patrolach oprócz policji biorą udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Żandarmeria Wojskowa.

Przypomnijmy, że już 24 marca burmistrz Krynicy Morskiej  Krzysztof Swat wysłał do wojewody pomorskiego pismo z apelem wprowadzenia czasowego ograniczenia wjazdu na Mierzeję Wiślaną dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

- Niestety, mimo apeli władz i służb sanitarnych o ograniczenie aktywności i pozostawanie w domach, obserwujemy w Krynicy Morskiej bardzo duży ruch turystyczny i rekreacyjny, szczególnie w weekendy. Rejestracje samochodów mówią nam o tym, że są to w szczególności mieszkańcy Warszawy i Elbląga. Wiele z tych osób posiada na Mierzei Wiślanej apartamenty, między innymi także w Krynicy Morskiej, do których przenoszą się na weekendy, a nawet na dłużej. Przecież apel „zostań domu” nie tak należy rozumieć, że zamykamy swój dom i jedziemy do apartamentu. Przykład Włochów pokazuje, żeby tego nie robić - powiedział nam wówczas Krzysztof Swat.

daw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pozamykajcie nas w domach i zabierzcie nam klucze najlepiej.
xxl (2020.04.04)
Niech warszafka zaraza politykow nie nas
(2020.04.04)
juz nas pozamykali nie widzisz a po co im twoje klucze jak bedziesz wychodzic 1 ostrzezenie za drugim razem drzwi ci okna ci zaspawaja jak w chinach
(2020.04.04)
Podpisujcie się pod petycją. Żądamy cofnięcia zakazu wstępu do lasu!
trtyui (2020.04.04)

info

66  
  93
Przyszły tydzień prosze tez. Od poniedziałku ma być ok 20,stopni
(2020.04.04)
zatrzymali na kwarantannę sporo rodzin z Warszawy, siedzą teraz w internacji i czekają na wyniki,
Zarażajom (2020.04.04)
nasze domy będą naszymi trumnami a raczej zbiorowymi mogiłami. Jak cale miasto będzie zarażone to prewencyjnie napalmem je wyleczą. A ci co kiedyś przeżyją na ruinach pobudują nowe. Upada jedna cywilizacja potem powstaje kolejna. Tyle czasu w domu to poczytajcie rożne książki z historii główny wątek we wszystkich to WOJNA a historia lubi się powtarzać
(2020.04.04)
Teraz będą się ujawniać prymusy typu , który wymyśli coś lepszego Drugą sprawą jest zrozumieć co się dzieje i jak szybko
Z i e l a r z (2020.04.04)
Pierwszy rzuć kamieniem
Z i e l a r z (2020.04.04)
Zazdrościsz bo nie mieszkasz w Warszawie? To dobrze. Bo masz czego. Choćby normalnych relacji z ludźmi na ulicy- o czym nie masz zielonego pojęcia.
(2020.04.04)