Pożar poddasza ponad 100-letniej kamienicy

19
16.03.2020
Pożar poddasza ponad 100-letniej kamienicy
fot.Michał Skroboszewski
Dziś (16 marca) około godz. 12.30 w Gronowie Elbląskim w kamienicy z 1912 roku przy ul. Kolejowej wybuchł pożar na poddaszu. Na szczęście policjantom i strażakom szybko udało się opanować sytuację. Nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń. Zobacz zdjęcia.

Pożar wybuchł na nieużytkowanym poddaszu. -  Policjanci z rewiru dzielnicowych w Gronowie Elbląskim jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru. Z budynku ewakuowano 4 osoby. Funkcjonariusze wyważyli drzwi prowadzące na strych i najpierw przy użyciu gaśnic a chwilę później wiader z wodą gasili palące się belki poddasza. Niedługo po tym na miejsce przyjechał zastęp straży pożarnej, który dogasił płomienie. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym - informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

Mieszkanie na pierwszym piętrze było puste. Strażacy szybko ugasili pożar i nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia. Po ugaszeniu ognia rozebrali część poszycia dachu i dogasili żarzące się belki poddasza. Sprawdzili także cały budynek za pomocą kamery termowizyjnej. W akcji gaśniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 w Elblągu oraz jeden zastęp OSP Jegłownik.

Dokładne przyczyny pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.

ms

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pożar prawdopodobnie koronawirus.
(2020.03.16)

info

2  
  8
To niedaleko od pyci?
(2020.03.16)

info

0  
  0
JRG Elbląg i OSP Jegłownik !!! - a OSP Gronowo Elbląskie??
Ciekawski (2020.03.16)

info

7  
  4
Czy to Gronowo, Rozgart czy nawet Jegłownik są to jednostki OSP, co w rozwinięciu oznacza Ochotnicza Straż Pożarna. Członkowie tych jednostek pracują jak normalni ludzie i nie mają obowiązku wyjazdu za wszelką cenę. Ostatnio problem z wyjazdem miało Fiszewo a teraz Gronowo a innym razem może paść na inną jesnoatkę. Takie sytuacje na terenie całej Polski to norma.
Mamut (2020.03.16)
OSP Jegłownik praktycznie nigdy nie ma problemu, a nie jest to wieś o statucie gminy.
(2020.03.16)
Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci którzy ewakuowali mieszkańców i ugasili pożar.
Alsza (2020.03.16)
Dokładnie i budynek z datą 1912 to nie ten, który się palił
(2020.03.16)
Chłopacy z Jegłownika dobrze działają ale zawsze ktoś się znajdzie co będzie krytykował!!! Ja się pytam co robi jednostka Gronowa Elbląskiego w KSRG... Któryś raz z koleji nie wyjechała a miała zaledwie 400 metrów...
Asssss (2020.03.16)
@Asssss - Jak już to około 600m.
(2020.03.16)
Już widzę że koledzy z OSP atakują ???? Sami dobrze wiecie że są deficyty kierowców w OSP a tym bardziej o tej godzinie. Ludzie też pracują. No ale trzeba się podbudować????
R. M. (2020.03.16)