A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Prawdaż. Dzięki za wsparcie. :):)
Podoba mi sie ton negocjacji albo bedzie EPEC , albo nikt , tym razem belkot jest czytelny - kolejny raz Kasprzycka dosc syntetycznie I trafnie ocenia pozorowane ruchy negocjacyjne .Tu raczej I prokurator rejonowy nic nie zdziala ., bo wszyscy graja w tej samej lidze. Niezbedna jest i to w trybie pilnym kontrola NIK-u EPEC to dziwny twor powstaly jeszcze w czsach " wczesnego" Gierka , jego egzystecja w duzej mierze opierala sie na dostawach ciepla z elblaskiej elektrocieplowni juz wtedy paru madrych wpadlo na to ze bez wiekszych nakladow mozna niezle zarobic na panstwowym cieple.Czas plynal systemy sie zmienialy , ale nie w EPEC-u Dzis ENERGA wie , ze ma najtansze cieplo w miescie - dlaczego? - bo jak juz pisano , ma infrastrukture , ktorej EPEC nie ma ENERGA ma wlasna zmiekczalnie wody, wlasna stacje uzdatniania wody, o wiele wieksze urzadzenia przepompowni. ENERGA zatem sama moze sprzedawac cieplo miastu po lepszych cenach , ale przykleil sie posrednik I jak to u posrednikow tez chce zarobic. Nie wnikam w umowy , ale napewno tam jest pies pogrzebany I dlugo sie jeszcze o tym nie dowiemy, bo pewnie jest jak w tym powiedzeniu ' jesli nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniadze.Dzis potrzebne sa nowe umowy pomiedzy EPEC-m a ENERGA smietanka sie skonczyla. Aktywa na stol ... i pytanie jakie koszty poniosl EPEC przez ostatnie 20 lat a jakie ENERGA w dostawach ciepla I na tej podstawie mozna ustalic procentowy udzial w zyskach. Niby proste , ale najpierw trzeba zrozumiec , a potem chciec sie dogadac.
Ten prezydent nie z mojej bajki. Ten pan nie ogarnia drobnych prostych rzeczy. Prawdopodobnie ranga sołtysa też stanowiła by problem.
"A za jakiś czas władza będzie wynajmować mieszkańców, żeby było kim porządzić, bo rozsądni elblążanie uciekną w końcu z tego miasta. Tak jak wielu młodych już to zrobiło. "NIC dodać NIC ująć. Kolejny mądry, rzeczowy felieton z trafnym podsumowaniem. Niestety bardzo smutnym, ale oczywistym. Pozdrawiam elblążan i Panią Marię.
@i kucharka może - No wlasnie i Rysio mial rację ze wszystkim, a mydlic oczy mozna tylko sobie i mniej rozgarniętym, których nie brakuje jak to pokazano
Wynajem Przenośny zasilacz kontenerowy 700tys obsługa techniczna gratis! mozliwość zakupu w systemie ratalnym oraz rozliczenia transakcji punktami paybaj.
Nie chcę dobijać, ale otrzymałem odpowiedź od P. Prezydenta?, podpisaną przez dyr. Depart. Gospodarki Komunalnej, opracowaną przez Referat Nadzoru Właścicielskiego- dotycz. roku w wykonaniu EPEC-u. To bestseller ciepłownictwa elbląskiego. Przy każdym moim zapytaniu :"nie posiadamy danych za wskazany okres". Organ P. Prezydenta, to chyba i P. Prezydent, nie wiedzą: jaka jest cena jednoskładnikowa ciepła, jakie są względne i bezwzględne straty ciepła procentowo i w przeliczeniu na środki, w jakiej wysokości wlicza się je w taryfy, ile na sponsoringi, ile wydano na Termis Operation i jak obniżył on straty ciepła, jakie firmy zewnętrzne obsługują EPEC. Wiedzą tylko, że wynik finansowy Firmy za 2019 to :204.177,72.Ja wiem, że na darowizny poszło co najmniej dwa razy tyle. Wiedzą, że nagrody jubileuszowe oraz nagrody i premie uznaniowe to: 1.115.783."Założenia do planu zaopatrzenie w ciepło. .. ", które tkwią gdzieś w podziemiu- to 27 750 brutto. I to ta firma ma budować, podpisywać czy coś jeszcze ? Szerzej o "modelach"i innych będzie. Przecież po półgroteskowej sesji przed nami komisje RM. Pozdrawiam.
@Ryszard Klim - I wiceprezydent w Radzie Nadzorczej. Po co, skoro nic nie wiedzą. A gdzie właściciel spółki? Miał Pan całkowitą rację od początku, tylko co z tego. Kiedy to towarzystwo zostanie pociągnięte do odpowiedzialności i kto zabierze im te zabawki. Pogarda dla mieszkańców jest niewybaczalna. Bawią się naszym kosztem. Bez ograniczeń.
Krajowa Rada Poszanowania Energii. Co to za twór? Etaty tam to tylko dla wybrańców i. .. .
@góralniskopienny - Czy ta rada ma oddziały regionalne, okręgowe, wojewódzkie, powiatowe, gminnei inne?