Fundacja Elbląg z nagrodą

30
26.11.2019
Fundacja Elbląg z nagrodą
Laureaci konkursu (fot. Anna Dembińska)
Fundacja Elbląg nakręciła film przedstawiający przemoc wobec seniorów. I tym filmem wygrała konkurs na najlepszą kampanię skierowaną do seniorów. Zobacz zdjęcia z konferencji na temat seniorów, organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Twórcy filmu chcieliby, aby filmik stal się „viralem”, który seniorzy będą przekazywać sobie wzajemnie. - Rozmawialiśmy na temat przemocy stosowanej wobec seniorów. Pomysły były różne. Analizowaliśmy, to co najbardziej przemawiałoby do odbiorcy – mówiła Teresa Mikuła z Fundacji Elbląg, aktorka występująca w nagrodzonym filmie.

- Najlepsze scenariusz pisze życie. Tematów, które możemy podejmować, jest naprawdę dużo. Już mamy rozpisane sekwencje, które chcemy realizować w kolejnych odcinkach – dodał Krzysztof Grablewski, prezes Fundacji Elbląg.

Wręczenie nagrody odbyło się w trakcie konferencji „Bezpieczny Senior” zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, która odbyła się w Ratuszu Staromiejskim. - Coraz częściej spotykamy się z przemocą wobec seniorów. Dla części osób jest to norma, traktowanie w taki, czy inny sposób osób starszych. Chcemy pokazać, że dane zdarzenie jest przemocą fizyczną lub psychiczną – mówił Krzysztof Grablewski.

Do konkursu zgłosiły się trzy organizacje, jednak jedna aplikacja nie została dopuszczona do rywalizacji ze względów formalnych. Drugie miejsce w konkursie przypadło elbląskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych.

Film Fundacji Elbląg znajdziecie poniżej.

 

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Teraz nakręćcie film o przemocy kobiet wobec mężczyzn, o faworyzowaniu kobiet przy rozwodach i ustalaniu opieki nad dziećmi żeby te problemy nie zostały przemilczane, bo tego skutkiem jest m. in. największy w Europie stosunek samobójstw mężczyzn względem kobiet (osiem mężczyzn przypada na jedną kobietę). Chętnie podam dalej taki viral.
Waldek300 (2019.11.26)
Brawo! Gratuluję Organizatorom akcji.
(2019.11.26)

info

6  
  0
Przemoc niezależnie w stosunku do kogo jest zjawiskiem, które nie powinno występować. Dobrze, że ludzie są uświadamiani.
obserwator_lo (2019.11.26)

info

5  
  0
Ale fajny filmik! Gra aktorska też rewelacyjna. Fajnie, że FE się zaangażowała.
(2019.11.26)

info

4  
  0
Cała konferencja na najwyższym poziomie. Sporo merytorycznej dyskusji. Gratulacje dla osób, które odbyły szkolenie w zakresie pracy z seniorami. Pamiętajmy, że warto reagować, na każde patologie!
(2019.11.26)

info

5  
  0
Dobra robota!!
(2019.11.26)

info

3  
  0
Gratulacje również dla Uniwersytetu III Wieku z Elbląga
UWIIIW (2019.11.26)

info

5  
  0
Tereska Mikuła! CUDOWNA kobieta, moja Pani Profesor z młodych lat.
uczennica (2019.11.26)

info

4  
  2
Gratuluję za zorganizowaną konferencję. Dużo merytorycznej i wartościowej dyskusji. Brawo dla CSE Światowid za działania na rzecz Seniorów. Dobrze, że w mieście są organizacje działające na rzecz osób starszych.
Podwrażeniem (2019.11.26)

info

4  
  0
Gratulację dla osób, które odbyły szkolenie w zakresie pracy z osobami starszymi.
(2019.11.26)

info

4  
  1