Strażnica rośnie w oczach

44
04.11.2019
Strażnica rośnie w oczach
(fot,. Michał Skroboszewski)
Zakończył się pierwszy etap budowy strażnicy przy ul. Łęczyckiej, trwają odbiory techniczne i dodatkowe prace, prowadzone przez tego samego wykonawcę. Zobacz zdjęcia.

Inwestycja przy ul. Łęczyckiej podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym - który właśnie się zakończył – za 11 milionów złotych powstał główny budynek nowej komendy elbląskich strażaków w stanie zamkniętym. Przeprowadzono też prace przygotowawcze pod budowę garaży i bazy na sprzęt przeciwpowodziowy.

- Pierwszy etap budowy zakończył się zgodnie z planem, do 30 października. Obecnie trwają odbiory techniczne inwestycji, co powinno potrwać około dwóch tygodni – mówi mł. bryg. Robert Licznerski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - Podpisaliśmy także z wykonawcą umowy z wolnej ręki na prowadzenie tzw. prac podobnych, m.in. wykonanie instalacji wewnątrz budynku, zniwelowanie terenu wokół strażnicy i wykonanie murów oporowych przy drugim wjeździe do komendy. Niewykluczone, że podpiszemy także z dotychczasowym wykonawcą umowy na wykonanie tynków i posadzek.

Strażacy mają przeprowadzić się do nowej strażnicy do końca 2020 roku. Żeby to było możliwe, Komenda Miejska PSP musi ogłosić przetarg na drugi etap, związany m.in. z wykończeniem wnętrz i wyposażeniem nowej siedziby strażaków. Nie wiadomo jeszcze, kiedy przetarg zostanie ogłoszony. Dodatkowe prace związane z instalacjami, wyrównywaniem terenu mają potrwać do 15 lutego przyszłego roku.

 

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Martwi mnie tylko jedno, wąskie gardło ul. Bema/ Łęczycka, na zakręcie. Tam się tworzą korki od rana już niemal cały dzień. Jak SP na sygnale tam się przeciśnie ?
IoIo (2019.11.04)
Bema i Łęczycka staną w starszych korkach
Elb (2019.11.04)

info

37  
  3
@IoIo - Niestety Bema to porażka, z Grunwaldzką nie będzie lepiej jak zrobią światła na Sadowej i Komeńskiego i jak już oddadzą wszystkie bloki na tym nowym osiedlu na Sadowej, ale tam to chociaż samochody mają gdzie zjechać i jest szerzej. .. Ps. Wykonawca naprawdę zasuwa z robotą.
Anonimek1 (2019.11.04)
Brak słów! Na głupotę budowania tam. Szok!
Akbgzulawy (2019.11.04)

info

23  
  9
Spoko, kupią Strażakom helikoptery :)
(2019.11.04)

info

17  
  2
Bema ma być jednokierunkowa tylko do góry.....
sasuad (2019.11.04)
@sasuad - Skąd masz takie informacje ? Nie bardzo chce mi się w to wierzyć. ..
(2019.11.04)
Hydrokop tam rządzi na pracach ziemnych
Operator (2019.11.04)

info

5  
  5
bema nie może być jednokierunkowa bo na mickiewicza, żeromskiego, komenskiego i przede wszystkim grunwaldzkiej bylby totalny Armageddon. Pol miasta mialaby pchac sie przez centrum albo na grunwaldzka zeby na S7 sie dostac? PRzeciez to skrajny debilizm
(2019.11.04)

info

21  
  3
Bema nie moze byc jednokierunkowa, bo na zeromskiego, komenskiego i mickiewicza bylby totalny Armageddon. Pol miasta ma sie pchac przez centrum albo grunwaldzka z coraz wieksza iloscia swiatel zeby dostac sie na S7? Naprawde chcemy jeszcze wiekszych korkow na wlasne zyczenie?
(2019.11.04)

info

7  
  2