Tu wskoczył Konik Polny

19
23.10.2019
Tu wskoczył Konik Polny
fot. Anna Dembińska
Ten dzień był wyjątkowo radosny dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu. Dokładnie dziś (23 października) na szkolnym podwórzu został otwarty nowy plac zabaw. Zobacz zdjęcia.

Na ustach dzieci z SOSW nr 2 gościł uśmiech, było głośno, była zabawa, były okrzyki na cześć nowego placu, który nie mógł nazywać się inaczej niż Konik Polny, bo to właśnie przy ulicy Polnej mieści się placówka.

- Cieszę się równie mocno jak i wy, że kolejne miejsce w naszym mieście budzi radość, budzi zdrową energię i zadowolenie – powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, który wraz z dyrekcją szkoły dokonał uroczystego otwarcia Konika Polnego. - Życzę wszystkim dzieciakom wspaniałej zabawy, dobrego wypoczynku i oczywiście, by na tym placu zabaw nikomu nic złego się nie zdarzyło. [foto]

Projekt został zrealizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego 2019 i kosztował ponad 642 tys. zł. Plac składa się z dwóch części, z jednej korzystać będą maluchy, z drugiej dzieci starsze. - Plac zabaw to wyjątkowe miejsce, bo nie do przecenienia jest uśmiech dziecka, który widzimy za każdym razem, gdy przechodzimy tędy i spoglądamy, jak przepięknie bawią się nasze dzieci – mówi Krystyna Miezio, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu. - Plac zabaw to nie tylko okazja do wysiłku fizycznego i rozwoju motorycznego, ale do pełnej integracji dzieci z niepełnosprawnościami i dzieci z naszego otoczenia. W przyszłości chcemy wzbogacić nasz plac o kolejne urządzenia rekreacyjno-sportowe. Na placu będzie także możliwość prowadzenia zajęć edukacyjnych. Do dyspozycji mamy urządzenia polisensoryczne, dzięki którym dzieci będą mogły korzystać z wielu zmysłów.

Nie byłoby placu zabaw bez zjeżdżalni, ściany wspinaczkowej, trampolin, huśtawek, piaskownicy i karuzeli. Z tych wszystkich atrakcji korzystały dziś maluchy i starszaki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 z ulicy Polnej. Nie zabrakło oczywiście bujaka w kształcie konika polnego, figurek zwierząt czy roślin polnych.

Kolejną zmianą, jaką planuje szkoła, jest stworzenie muralu zdobiącego jedną ze ścian budynku placówki. - Chcemy uzyskać zgodę na stworzenie muralu, który nawiązywałby tematyką do naszego placu zabaw - zdradza dyrektor SOSW nr 2.

W placówce uczy się obecnie 140 dzieci. W placówce znajduje się przedszkole i szkoła podstawowa. Dziś wszyscy uczniowie ośrodka świetnie się bawili na świeżym powietrzu. Dziecięcej radości nie było końca.

Plac zabaw jest ogólnodostępny.

dk

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Cały teren jest wysypany piachem? Czemu nie zrobili takiego samego podłoża jak plac zabaw w Pasłęku
(2019.10.23)
A czym tam u was w Pasłęku sypią place zabaw? Gruzem? Żużlem? XD
(2019.10.23)
Skoro z Budżetu Obywatelskiego, to rozumiem jest ogólnodostępny?
(2019.10.23)

info

7  
  0
Potłuczonym szkłem
(2019.10.23)

info

2  
  2
Może koszta za duże chłopcze???
Ja. (2019.10.23)
Ja się pytam, na co UM miejski pod przywództwem Pana Wróblewskiego wydał, aż 650 tys zł ?? Który co chwilę twierdzi, że nie ma pieniędzy na to na tamto. Na chodnik z polbruku, kilka płytek, czy piasek tam wysypany ?? Może złoty piasek ???
150 tys zł na Skodę dla UM (2019.10.23)
A ja sie pytam gdzie sa jakiekolwiek parkingi? Przyjezdzam z dzieckiem niepelnosprawnym i gdzie mam postawic samochod? Na leclerku?
Rodzic. (2019.10.23)
Jakie to zasługi wniósł radny Burkhardt / zdjęcie nr 15 / przy powstaniu placu zabaw przy SOS-W nr 2?
wicia (2019.10.23)

info

6  
  2
Radny bezradny
Obiektywny (2019.10.23)

info

6  
  2
@Rodzic. - Jak sie uda stawiaj na Leclerku, ale chyba ciezko bedzie, wysoki jest.
(2019.10.23)