Miecia i Elbląg bez plastiku

19
12.10.2019
Miecia i Elbląg bez plastiku
(fot. Michał Skroboszewski)
Elbląg włączył się do kampanii „Świat bez odpadów”. Samorząd wygrał w konkursie 80 pojemników do segregacji plastiku, które staną w miejscach publicznych i instytucjach. A przy CRW Dolinka stanęła edukacyjna śmierciarka i strefa edukacyjna, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat segregacji i recyklingu odpadów. Zobacz zdjęcia.

- W ogólnopolskim konkursie do rozdysponowania było 600 pojemników do segregacji plastiku, Elbląg otrzymał 80. To oznacza, że dobrze piszemy wnioski i korzystamy ze źródeł zewnętrznych – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga podczas inauguracji kampanii „Elbląg bez plastiku”. - Pojemniki trafią do różnego rodzaju instytucji i miejsc publicznych, gdzie jest najwięcej ludzi, m.in. tutaj do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Staramy się włączyć samorząd i mieszańców w to, byśmy odchodzili od plastiku, ale też wiedzieli, jak postępować z odpadami, jak je segregować, by można było je potem ponownie przetworzyć.

O tym, co można wyprodukować ze zużytej już butelki plastikowej, można się dowiedzieć odwiedzając dzisiaj mobilną strefę edukacyjną, która stanęła przy CRW Dolinka. Jej główną atrakcją jest śmierciarka Miecia, wewnątrz której urządzono edukacyjną prezentację.

- Miecia jeździ po całym kraju, edukując. Pokazujemy drugie życie butelki plastikowej, prezentując że można z niej wykonać m.in. inne butelki, polary, ręczniki, namioty, plecaki, torby czy nawet wkłady do maskotek – mówi Ola, opowiadająca o zaletach recyklingu.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na śmieciarce.. zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe, sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów. Mobilna strefa edukacyjna będzie czynna w sobotę do godz. 16.

 

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zachęcają do segregacji, a na mojej dzielnicy zlikwidowali wszystkie pojemniki na plastik i makulaturę.
udew (2019.10.12)
Dlaczego portel opublikował artykuł o posłach z naszego okregu akurat na początku ciszy wyborczej? Żaden z kandydatów nie może opublikować sprostowań czy wejść w polemikę jeśli nie zgadza się ze sposobem przedstawienia danych. (P.S. Tabelka pod artykułem nie wyświetla się prawidłowo na urządzeniach mobilnych)
(2019.10.12)
jedyne rozsądne wyjscie to skup butelek pastikowych i szklanych a wasze śmietniki to mozecie se wsadzić
(2019.10.12)

info

18  
  3
U nas to samo
Kwiatowa (2019.10.12)
Opublikowali go w piątek wieczorem czyli jeszcze przed ciszą wyborczą, ale i tak to za mało czasu żeby gdziekolwiek dotarły wyjaśnienia.
(2019.10.12)
Tylko co tu wyjaśniać? Z faktami i kwotami kilometrówek nie bardzo można polemizować.
RobertKoliński (2019.10.12)
i tu widać wielkość umysłu Pana Witka, 80 smietników pozyskał, 80 sztuk zwala mnie z nóg
Edwardas (2019.10.12)

info

3  
  4
Bo portel jest lewacko-koalicyjny dlatego publikuje i adoruje np.wcisłe
(2019.10.12)

info

10  
  5
Dlatego powinien być zakaz startowania w samorządach partii politycznych - czyli d3b1lnych wszelakich "koalicjantów", którzy z reguły będą głosować "przeciw" jeśli druga strona zaserwuje coś sensownego dla miasta - albo trzeba przekonywać taki beton, żeby łaskawie zagłosował tym razem "za". .. dziecinada i farsa,
PanNikt (2019.10.12)

info

3  
  1
Właśnie mija prawie rok, jak Wróblewski ze swoim komitetem zaklepali 30 % podwyżki za wywóz śmieci. Tak zachęca do segregacji, miała ona zmniejszyć koszty a drenuje kieszenie elblążan a to nie koniec. Więc z czego tu się cieszyć ??
pampi-ZAWADA (2019.10.12)

info

3  
  2