Bokserskie święto na wysokim poziomie

12
28.09.2019
Bokserskie święto na wysokim poziomie
fot. Anna Dembińska
W hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Kościuszki odbył się III Międzynarodowy Memoriał Bokserski o Puchar Wiesława Budzińskiego. W karcie zawodów było 9 walk, w których uczestniczyli pięściarze z zagranicy oraz elbląscy bokserzy. Zobacz zdjęcia.

Na ringu zaprezentowali się zarówno bokserzy UKS Kontry Elbląg, jak i klubów z Braniewa, Stargardu Gdańskiego, Tczewa, Świątek oraz Kaliningradu. Gala przyciągnęła liczną grupę fanów boksu, którzy przyglądali się młodym adeptom tej dyscypliny. Większość walk była bardzo energiczna. Pojedynki okraszone były dużą liczbą ciosów.

- Myślę, że jak na ten poziom, który teraz reprezentujemy, nie było najgorzej. Było bardzo dużo ciekawych walk, dzięki kolegom z różnych klubów, którzy nas wspomogli – mówił Krzysztof Stemplewski, prezes UKS Kontry Elbląg.

- Chłopcy dali z siebie wszystko, a trzeba powiedzieć, że rywale byli wymagający. Szczególnie ci młodsi bokserzy musieli rywalizować z dobrymi pięściarzami z Rosji, którzy trenują od wczesnych lat i mają na koncie znacznie więcej stoczonych walk od nas. To wszystko nadrobili potem starsi zawodnicy, czyli Cybulski, Michelus, Gryckiewicz. Jeżdżę po Polsce i myślę, że turniej stał na dobrym poziomie – dodawał.

 

Rezultaty gali

Adepci, walka towarzyska: Alex Brudziński (UKS Kontra Elbląg) – Jakub Malinowski (Wisła Tczew) 1:1

Młodzik, 44,5 kg: Marcel Gradzik (UKS Kontra Elbląg) – Nikita Serdechkin (Kaliningrad) 0:3

Kadetki, 60 kg, walka towarzyska: Agata Kruszyńska (MOS Zatoka Braniewo) – Julia Król (Wisła Tczew)3:0

Młodzik, 54 kg: Mikołaj Skaradziński (UKS Kontra Elbląg) – Vladimir Orsyannika (Kaliningrad) 0:3

Junior, 56 kg: Dawid Dziuwe (UKS Kontra Elbląg) – Konstantin Tereshyk (Kaliningrad) 2:1

Junior, 91 kg, walka towarzyska: Jakub Lasecki (MOS Zatoka Braniewo) – Jakub Tuzik (UKS Junior Świątki) 3:0

Senior, 69 kg: Paweł Obuchowicz (MOS Zatoka Braniewo) – Patryk Walczak (Wisła Tczew) 0:3

Senior, 75 kg: Tomasz Gryckiewicz (UKS Kontra Elbląg) – Dawid Oerlich (Beniaminek Polmet Starogard Gdański) 2:1

Senior, 75 kg: Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg) – Marcin Cybulski (UKS Kontra Elbląg) 1:1

M

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Ostatnio zauważyłem wzrost przemocy wśród młodych osób, a na treningach pustki, albo leszcze, co tydzień pochodzą. Ludzie...jeśli chcecie się bić, szarpać, to zapraszam na treningi bokserskie. Jak dostaniesz jeden z drugim w lampę to gwarantuję, że Wam KAZDA forma przemocy przeminie szybciutko:)
Gosc123 (2019.09.29)

info

13  
  7
Sadowski w ringu. Ostatnia fotka hahaha. Pewnie mówił że w średniowieczu też się bili i gadka trwała z godzinę
(2019.09.29)

info

6  
  2
brawo dla braniewianki, naprawdę dziewczyno masz talent. Od dzisiaj jestem twoim fanem.
Luc. (2019.09.29)

info

5  
  1
Pozdrawiam wszystkich, którzy chodzili na Renomę, a później Halex, piękne czasy :)
ZdzichuMarynarz (2019.09.29)

info

9  
  0
Więcej śmietanki towarzyskiej przy stolikach jak kibiców.
szpilkowski (2019.09.29)
Wbrew pozorom to też kibice ????
Mirror (2019.09.29)
A mi się podobało, na pewno byłoby więcej ludzi gdyby nie piłka ręczna na Grunwaldzkiej, walki naprawdę bardzo dobre, i o to przecież chodzi, ale największe wrażenie zrobiła na mnie pierwsza potyczka tych maluchów, brawo chłopcy
Seba K. (2019.09.29)

info

4  
  0
Nie wiem kto dał tym sędziom certyfikat ale fakt że ktoś atakuje nie oznacza że cały czas nadziewa się na kontrę i to skuteczną. W sporcie powinna być pokazywana prawda a zwłaszcza dla tych tych młodych ludzi. Chodzi o tą prawdę pokazywaną za stoczoną walkę i ocenę sędziów. W przypadku walki Junior, 56 kg: Dawid Dziuwe (UKS Kontra Elbląg) – Konstantin Tereshyk (Kaliningrad) 2:1.Gdzie walka tego ostatniego była zdecydowanie lepsza od naszego zawodnika. To że to Rosjanin nie powinno być brane do oceny walki tylko kto był w tej walce lepszy.
(2019.09.29)
Dawida wygrał, poniewaz to on wypierał presję, tak jak i więcej zadał ciosów, oraz zrobił dużo ładnych unikow. Gdzie to wszystko bierze się pod uwage sędziówską, a w amatorskim bierze się również pod uwagę. Starania oraz dobre wrażenie, gdzie Dawid to wszystko pokazał. Przeciwnik z kaligradu miał o wiele mniej ciosów, plus byl taki, ze były celne, ale przy przewadze wzrostu i pewnie walkach które stoczył, Dawid go zmęczył w pierwszej rundzie. Proszę o nie wypowiadanie się, gdy nie ma się wiedzy, pozdrawiam :)
(2019.09.29)
jaka śmietanka to serwatka ……. .
(2019.09.30)

info

0  
  2