A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A madrzy historocy to ci ktorzy zgadzsja sir z panem/Pania pozdtawiam bez szacunku
Ub w Elblagu pelno
Pewnie towarzysza
@Zen - Ale w sprawie Skalskiego to przestalibyście przynajmniej manipulować, ob. kłamczuszku - Skalski został wprawdzie skazany przez stalinowski sąd, ale już Bierut go ułaskawił, zaś w 1956 roku wyszedł z więzienia i PRL-owski sąd przyznał mu 79 tys. zł odszkodowania. Potem gen. Skalski był wielokrotnie honorowany przez władze PRL, do samego jej końca. Warto też przypomnieć, że gen. Stanisław Skalski działał jeszcze w czasach PRL w m. in. Zjednoczeniu Patriotycznym "Grunwald", czyli PRL-owskim przytułku dla oenerowskich faszystów, podobnie jak np. Maciej Giertych, ojciec dzisiejszego, hehe, peowca Romana Giertycha czy inny przedwojenny oenerowiec, niesławny Bolek Piasecki. Skalski działał również w Samoobronie Andrzeja Leppera i zmarł spokojnie w Warszawie w 2004 roku (na jego pogrzebie był m. in. Andrzej Lepper właśnie). Także nie manipulujcie, tylko piszcie jak było, prawicowy hochsztaplerze;)
Albo Zbigniew Przybyszewski, dowódca baterii Cyplowej im. Heliodora Laskowskiego, który skutecznie trafiał pancerniki Schleswig- Holstein i Schleisen chciał pracować dla Polski, a komuniści dali mu za to strzał w potylicę.
@Zen - Przybyszewski został stracony (niesłusznie), ale znów guzik wiecie i kłamiecie, aż wam nos rośnie, prawicowy Pinokio;) Z 5 wyroków śmierci w "procesie komandorów" zostały wykonane 3 - w 2 przypadkach Bierut ułaskawił skazanych, zaś Przybyszewski jako jedyny z tej piątki nie wniósł o prawo łaski do prezydenta.
Nic nie kłamie, bo każdy w miarę obeznany z historią wie, że gen. Skalski żył długo po 89 roku, napisałem, tylko, że został skazany na karę śmierci. A to z kim się zadawał ws polityki to jego sprawa, ważne, że walczył dla Polski i przyniósł dumę Polsce. A syn Macieja Giertycha, Roman to przecież teraz ulubieniec PO i Gazety Wyborczej, a pamiętam jak byłem w ogólniaku to był szefem MEN i była wtedy afera z mundurkami, i przeważnie codziennie na pierwszej stronie Gazety Wyborczej w tamtych czasach było zdjęcie z dziwną miną, albo Giertycha, albo Kaczyńskich, albo Trzeciego Bliźniaka i Leppera. :) A dzisiaj wszytko co mówi Roman traktują jak prawdy objawione w GW Panie Robercie. :)
Jak mógł wnosić o prawo łaski, skoro prezydent był w Londynie? Bierut to zdrajca był a nie prezydent, bo Polska była pod okupacją do 89 roku.
@Zen - Gdyby prawicowa głupota mogła latać, to fruwalibyście Zen nad swojemi włościami (przyznanymi w ramach reformy rolnej:), jako ta gołębica!:)
Oj Panie Robercie, najpierw zabarli ziemię mojemu dziadkowi i to nie majątek tylko kilka ha dzisiaj w centrum Niska warte grubą kasę i dom z budynkami, a potem w ramach reformy rolnej nie dali tylko sprzedali, nieco ponad 9 ha, i dom z budynkami gospodarczymi, bo tą ziemię trzeba było spłacać, potem mój dziadek kupił 0,8 ha sobie. No a resztę ziemi czyli ok 20 ha kupilismy już po 2000 roku.