A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Z resztą już Ci napisałem zobacz na Niemców jak robią Niemiec jak idzie do sklepu to kupuje co niemieckie, niemiecki bank jak ma udzielić kredytu inwestycyjnego to udzieli go niemieckiej firmie, a nie np amerykańskiej, kupi niemiecki samochód nawet jak się psuje częściej od japońskiego, bo wie, że dzięki temu daje pracę swoim rodakom i dlatego Niemcy są bogate, bo tam ludzie nie gadają takich głupot jak ty, tylko się z takich śmieją.
Jak to który każdy kraj na Zachodzie tak ma, a w USA nawet jak rzeka nieduża płynie przez twoje pole to sobie możesz na niej tamę postawić a woda jest twoja i ryby w niej też i nikt tam nie ma prawa wchodzić, albo możesz zmienić jej bieg jak ci się podoba to co w ziemi jak ropa, złoto wegiel też jest tam własnością właściciela i to jest właśnie wolny rynek. Proste. Nie mamy żadnego wolnego rynku w Polsce, bo są normy i wymogi UE w latach 90 na początku był tylko wolny rynek. Ja mam taką studnie z której woda leje się cały czas jak ze strumienia, wypływa non stop, więc nie gadaj bzdur, że żaden rolnik nie ma studni wydajnej. A kraj mamy z gospodarką mieszaną i wzrost gospodarczy jest u nas w dużej części dzięki rolnictwu, bo eksport polskiej żywności to ponad 30 mld Euro rocznie i jest to jeden z nielicznych działów gospodarki Polski, gdzie mamy dodatnie saldo. Poza tym z rolnictwa żyją tysiące firm powiązanych z nim.
A co ja mam z tego, że z dotacji unijnych zrobili dla ciebie wodociąg w mieście albo ocieplili budynek, wybudowali teatr albo drogę do twojego domu w mieście za miliardy z UE? Co mam z tego że do twojego domu prowadzili za grube miliony szerokopasmowy internet za kasę z UE? Co mam z tego, że budowali ci plac zabaw za kasę z UE i ile na to wydali?
A kiedy będziesz ty płacił ze swojej pensji za remont dróg i chodników do twojego domu w mieście jak to wymagasz od rolników, a za rowy w mieście i kanalizę na drogach?
Bzdurne wpisy to są twoje, już Ci mówiłem, tyle twojego, że sobie popiszesz głupoty i powyzywasz, a rolnicy, jak byli, tak będą i będą działać i żyć.
Gospodarka melioracyjna jest w w tragicznym stanie. .. Wystarczy kilka dni ulew i mamy podtopienia w Elblągu, dodajmy do tego cofkę z zalewu i wylewa nam kanał na bulwarze, wyspa nowakowska pod wodą, kumiela wylewa, drużno wylewa, balewka, fiszewka, dzierzgonka, tyna wszystko wylewa. I co wtedy? Nogat też w niektórych miejscach może wylać. ..
Akurat na bulwarze to jest rzeka, a nie kanał. :)
Za tej rzeki komuny przynajmniej był porządek. Teraz ilu rządzących tyle instytucji obsadzonych przez ich rodziny. Najpierw powinni Żuławy wpisać w granice jednego województwa. Potem zrobić jedna instytucje odpowiedzialna za wody zamiast zlewni drewniane wody polskie i inne melioracje...
Obszarnicy na Żuławach to święte krowy? Czy im wolno wszystko?
Jeszcze do gazety poszli, żeby się poskarzyc, że im ukraść wody nie dają, skandal