A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Panie " Zen " niech Pan nie udaje, wie Pan kogo. Prawda jest banalna i co mądrzejszy człowiek, to wie. Rolnicy niczym górnicy za Gierka traktowani byli niczym wybawcy narodu i wiecznie dotowani. Pora zrozumieć, że mamy gospodarkę rynkową i kapitalizm nikogo nie faworyzuje. Nikt nie musi być rolnikiem. Wybór jest prosty, albo pracujesz na polu, albo w przemyśle. Który plantator, farmer na zachodzie wkłada wąż do rzeki, rowu melioracyjnego i ciągnie wodę pod swoje zasiewy. Ile pochłania wody zwyczajne ogrodnictwo, czy sad, że o polu nie wspomnę. Żaden rolnik nie ma takiej studni głębinowej, która da mu tyle wody ile rów melioracyjny. Co do wzrostu cen u sąsiadów, to ja chętnie zapłacę więcej, aby już nie słyszeć o wiecznych dopłatach dla rolników. A, to pada, a to za sucho, a to gradobicie, a to zaraza i tak w kółko Macieja. Ile rolnictwo dostało dotacji unijnych ? Miliony, a co ja mam z tego ? Nic. Zdecydujmy w końcu, czy mamy kraj przemysłowy, czy rolniczy, bo innego wyjścia nie ma. Pominąłem temat " Krusu ", bo tam również dzieją się cuda. Żołądki mamy podobno takie same, ale ubezpieczenia płacimy różne. Połowę do ubezpieczeń rolniczych dopłaca społeczeństwo i nie ze wsi.
Mieszkańcy się wypowiedzieli w tej sprawie właśnie w tym artykule.
@Zen - Piszesz o wysokich cenach w przypadku importu żywności, ciekawe? To dla czego rolnicy tak się boją otwarcia rynku na import z Ameryki południowej czy też Kanady? Czyż nie chodzi o tanią żywność? Polscy i inni z zachodu rolnicy ponoć tłumaczą się restrykcyjnymi przepisami Unijnymi. Czasami śmiać mi się chce jak słyszę, że nie ma kasy na częste badania jakości naszych produktów, to w końcu jak jest z tą jakością? Ja wiem, że w Polsce jakość żywności jest pod dużym znakiem zapytania ze względu na nadmierne używanie środków chemicznych przez rolników. Proszę zauważyć, że jak produkty częściej, gdzieś są badane to szybko są z obrotu wycofywane z obiegu, ponieważ posiadają nadmierną ilość pestycydów ( środków ochrony roślin). To jak w końcu jest z tą Unijną jakością na papierze do rzeczywistości?
@Zen - Nie mieszkańcy a sitwa Wikrowska ! To są ci, co doprowadzili do takiego stanu jaki jest !
Ze swojej głupoty to Ty jesteś znany właśnie, cisgle coś tam wyzywasz, wymyślasz na rolników, a prawda jest taka, że oni tam są byli i będą pracować. Odwołujesz się do Niemców i Mennonitów to zobacz jak robią ci Niemcy. Tam jakby jakiś facet budował drogę na wsi, która nie nadaje się dla ciężkich pojazdów rolniczych, to zaraz na 2 dzień by wyleciał z roboty. Tam Niemiec w Niemczech jest dumny ze swoich rolników i kupuje to co jest niemieckie i władze robią dużo dla swoich rolników, a ludzie to popierają, to samo w Holandii. Tam mają dopłaty 400 euro, w Niemczech 300 do hektara, a u nas ,200 i tam jakoś nikt nie wyzywa na swoich rolników. A oddalony od prawdy to Ty właśnie jesteś.
Czyja wodę? Skoro woda jest wszytkich? A Ty płacisz za to że bierzesz nasze powietrze i oddychasz za Friko?
- " Ile rolnictwo dostało dotacji unijnych ? Miliony, a co ja mam z tego ? Nic. " - Przepraszam, ale to są nie miliony tylko wielkie miliardy !!! Dodam, że w tych unijnych dopłatach są również składki unijne z Polski, również wielkie miliardy złotych, które tam wpłacamy.
" A Ty płacisz za to że bierzesz nasze powietrze i oddychasz za Friko?" - Każdy płaci w podatkach !!!!! Problem w tym, że dopłaty za friko dostają tylko wybrani np. rolnicy !!!
@Zen - Prawdy nie zakrzyczysz, niestety ! Twoje bzdurne wpisy nic nie wnoszą, no może poza półprawdą !
Tam żywność jest tania wytwarzana na miejscu metodami dostępnymi w tych krajach, czyli przy użyciu GMO, a w hodowli wołowiny dodaje się raktopaminy natomiast u krów podaje się hormon wzrostu, który zwiększa wydajność mleczną nawet o ponad 10%. Natomiast ta żywność wysyłana do UE musi spełnić standardy i wymogi obowiązujące w UE. Tam wsla chemii kilka razy więcej niż u nas, widać to po tym jak zdrowo wyglądają Amerykanie w końcu to oni wynaleźli GMO, Glifosat, a teraz nawet łososia GMO, to w USA są największe firmy chemiczne jak Monsanto, Dupont Cargill, itp.