57
19.06.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
WOT też.
(2019.06.20)
Taki rodzaj wojsk jest w Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, USA i wielu, wielu innych krajach. Tam jakoś nie ma takich skojarzeń.
JacekW (2019.06.20)
partyzanci antona rublowa
(2019.06.20)

info

0  
  1
Generalnie nie chcę sie przekonac jacy to sojusznicy, bo juz mielismy lekcje historii w 39,byly ladne samoloty, co z tego jak wiekszosc rozwalili na lotnisku. Zaden amerykanin nie zginie za Polaka taka prawda i kazdy trep ci to powie. To ze sa nic nie znaczy, poprostu bulimy z naszego budzetu kupe kasy zamiast wzmocnic wlasna armie. Juz nasz nauczono, ze jak masz na kogos liczyc to licz na siebie, albo jak sytuacja jest beznadziejna to sie poddaj jak Czechosłowacja czy Wegry a nie zgrywaj bohatera i wytep prawie do pnia cały naród.
dozena (2019.06.20)
Co za głupoty piszesz, chyba uczyłeś się z radzieckich podręczników historii albo tych co napisała matka Michnika, na lotniskach w 1939 rozwalili tylko przestarzałe samoloty i i te na demobil, ew remontowane czyli cele pozorowane reszta została przebazowana na lotniska polowe. A ostatnie loty polskich samolotów w kampanii wrześniowej odbywały się do końca wojny w październiku w SGO Polesie. Wojnę przetrwało ponad 120 polskich samolotów ewakuowaly się głównie do Rumunii, na Łotwe i do innych sąsiednich krajów, część zdobyli Niemcy i używali nawet niektórych. A część ZSRR. A Polacy więcej samolotów zestrzelili Niemcom niż oni nam w czasie walk powietrznych nad Polską. A właśnie obecność Amerykanów da nam dużo, bo oni będą w bazach i miastach w całym kraju i tam gdzie są, to Rosja nie odważy się żadnej rakiety wystrzelić, a dokładnie nie będzie widzieć, gdzie są, bo jednostki ciągle się przemieszczają i są w ruchu i teraz Rosja będzie się bać. Wiadomo trzeba liczyć na siebie, ale to zajmie nam sporo lat, zanim będziemy mieli armię zdolną obronić się przed Rosją. A co do tego czy nie zginie już była taka sytuacja, gdzie w Iraku Amerykanin uratował Polakowi życie i zginął. Poza tym w amerykańskim wojsku jest wielu Polaków i oni mają Polskę w sercu. A co do Czech to weź nie gadaj, poddali się i stali się pośmiewiskiem w całej Europie, bo mieli silna armię i umocnienia.
Zen (2019.06.20)
ZEN na głównego stratega kraju od spraw obrono zaczepnych.
(2019.06.20)

info

0  
  0
do zen: Wlasnie dzieki amerykanom i anglikom uczyles sie rosyjskiego a nie angielskiego w szkole, Jalta pokazala jacy to przyjaciele, ale chyba ci to umknęło, wizy to pewnie powiesz ze Polakom nigdy nie byly potrzebne. .. Ale Czesi dostali bez problemu-chociaz jak twierdzisz to nasi najlepsi przyjaciele:)) Nie wspomne o tym, komu amerykanskie(czyt. zydowskie banki) udzielily pozyczki na zbrojenie i wojne(byl taki facet na imie miał Adolf, jak bys zapomnial). Nie wspomne o dudzie na stojaco podpisujacego dokumenty przy trumpie czy konferencji przeciw Iranowi z ktorej wyszlismy na wroga Iranu a nic kompletnie dodatniego nie wniosla. Same straty, plus wezwano do rozliczenia roszczen bezspadkowych. Wygladaloby to mniej wiecej jak bys zaprosil kogos do domu a on wysral. .. by ci sie na dywan a ty go jeszcze ugosciles i pomachales chusteczka na pozegnanie. To tylo o "przyjacielach-z usra-ela)co do Czechow to mieli łeb, bo jak wczesniej napisalem szanowali swoj narod, dlatego nie stracili 10 mln ludzi jak my. Ale co to dla ciebie mały napoleonie 10 mln, honor najwazniejszy. .. :) oby podobnie myslacych ludzi w wojsku bylo jak najmniej
dozena (2019.06.21)
@PabloAlf - Byłeś, widziałeś? Jestem w WOT i poznałem tam dużo ludzi, wykształconych i nie eunuchów, nie było tam "lasek z tipsami", tylko kobiety, które zakładały na siebie cały szwej (kamizelka, hełm, GROT, plecak) i szły w upale, miały większe jaja niż nie jeden facet. Oczywiście, terytorialsom daleko do wojska zawodowego, ale inne są też założenia i działania WOT. Terytorialsi mają działać po ewentualnym przejściu frontu, działać jak partyzantka, a nie odpierać główny atak przeciwnika. Śmiejecie się i drwicie z tych 560 zł, a sami pewnie pierwsi w kolejce po 500+ i inne zapomogi. Ja na swojej "szesnastce" dostałem tak po d*pie, że z radością wracałem do domu, ale już nie mogę się doczekać rotacji :)
Terytorials (2019.06.21)
Jak spełnili wymogi to dostali wizy proste. Jak u nas będzie poniżej 3% odmów to też dostaniemy zniesienie wiz. Wystarczy nie kombinować. Był taki bokser Szpilka, co zataił we wniosku, że siedział w pudle, albo tacy, co jeżdżą tam na czarno do roboty No i przez takich cwaniaków nie mamy ruchu bezwizowego. Nie dzięki Amerykanom i Anglikom tylko przez Rosję i Niemcy się uczyłem rosyjskiego, chociaż uczyłem się go juz w latach 90 i po 2000 roku. Jałta pokazała, że świat liczy się z silnymi i uzbrojonymi. Jak tacy będziemy, to będziemy mieć poważanie. Dlatego musimy rozbudowywać nasze Siły Zbrojne. Proste. Widać jaki mieli łeb Czesi dzisiaj są na marginesie polityki światowej i to Polska jest liderem regionu i w przyszłości będzie rosła w siłę, a Czesi nawet 1 dużej globalnej firmy nie mają w przeciwieństwie do nas. Jak dla mnie to Duda mógł nawet podpisywać stojac na rekach, jeśli umowa jest dla nas korzystna. A te roszczenia to pic na wodę i taka gadka pod publikę w USA, bo wybory się tam zbliżają. Trump wie, że wygrał wybory dzięki Polonii i jest ona dużo liczniejsza od społeczności żydowskiej i ma więcej głosów w wyborach, dlatego nic nie będą robić w tej sprawie tylko gadać. Proste. Tak Amerykanie to w tej chwili nasi najlepsi sojesznicy, pokaż mi lepszych? Bandycka Rosja? Ich kumple Niemcy i Francja? Którzy nie chcą się godzić na bazy NATO w Polsce? Tak honor jest ważniejszy od życia. Nie stracili 10 mln bo byli małym krajem, w dodatku w dużej części zamieszkałym przez Niemców. Poza tym też byli zabijani, torturowani, wożeni na roboty przymusowe, A tamtejsi Żydzi czy Romowie, swiadkwie Jehowy homoseksualisci wymordowani. Polacy w przeciwieństwie do Czechów walczyli wszędzie i na całym świecie są ich pomniki i ulice ich imienia. Walczyli w Norwegii, Afryce, Włoszech, Na Pacyfiku nawet, w Normandii, w bitwie o Anglię, 1 dywizja wyzwoliła Holandię i Belgię, zajęła dużą część Niemiec i Polska flaga powiewała na Monte Cassino i bramie Brandenburskiej a te zdjęcia przeszły do historii i Polacy i weterani byli, są i będą z tego dumni. A Czesi mogą nam tylko zazdrościć, tego, że Polska nigdy się nie poddała i zawsze odradza się jak Feniks z popiołów, i tego, że Polacy rządzili Rosją i zdobyli Kreml jako 1 na świecie.
Zen (2019.06.21)
Terytorials dokładnie 100% prawdy.
Zen (2019.06.21)