UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Co za głupoty piszesz, chyba uczyłeś się z radzieckich podręczników historii albo tych co napisała matka Michnika, na lotniskach w 1939 rozwalili tylko przestarzałe samoloty i i te na demobil, ew remontowane czyli cele pozorowane reszta została przebazowana na lotniska polowe. A ostatnie loty polskich samolotów w kampanii wrześniowej odbywały się do końca wojny w październiku w SGO Polesie. Wojnę przetrwało ponad 120 polskich samolotów ewakuowaly się głównie do Rumunii, na Łotwe i do innych sąsiednich krajów, część zdobyli Niemcy i używali nawet niektórych. A część ZSRR. A Polacy więcej samolotów zestrzelili Niemcom niż oni nam w czasie walk powietrznych nad Polską. A właśnie obecność Amerykanów da nam dużo, bo oni będą w bazach i miastach w całym kraju i tam gdzie są, to Rosja nie odważy się żadnej rakiety wystrzelić, a dokładnie nie będzie widzieć, gdzie są, bo jednostki ciągle się przemieszczają i są w ruchu i teraz Rosja będzie się bać. Wiadomo trzeba liczyć na siebie, ale to zajmie nam sporo lat, zanim będziemy mieli armię zdolną obronić się przed Rosją. A co do tego czy nie zginie już była taka sytuacja, gdzie w Iraku Amerykanin uratował Polakowi życie i zginął. Poza tym w amerykańskim wojsku jest wielu Polaków i oni mają Polskę w sercu. A co do Czech to weź nie gadaj, poddali się i stali się pośmiewiskiem w całej Europie, bo mieli silna armię i umocnienia.
Zen