Wybrany wątek opinii

Do Zen. Czy nie jest to trochę podobne do Volkssturmu wyposażonego karabiny i Panzerfausty? Według wikipedii: "Początkowo, czyli w roku 1944,Volkssturm był wykorzystywany jako formacja obrony terytorialnej do ochrony dróg i linii kolejowych oraz umocnień. Od stycznia 1945 bataliony Volkssturmu były wysyłane na pierwszą linię frontu. " Niewiele to Niemcom pomogło. Na współczesnym polu walki takie pospolite ruszenie będzie raczej tylko mięsem armatnim.
(2019.06.19)
Niewiele pomogło bo Volkssturm był wyposażony głównie w eksponaty muzealne nawet z XIX wieku i sprzed I wojny, broń zdobyczną z innych krajów, prototypy, broni było mało i w Volkssturmie byli ludzie w podeszłym wieku lub dzieci. Jednak w miejscach, gdzie byli dobrze wyposażeni np panzerfausty, zadawali duże straty Rosjanom. A u nas WOT ma dobrą broń i ekwipunek, więc nie wiem co do czego porównujesz. A dzisiaj właśnie takie jednostki znające teren i okoliczne uwarunkowania mają zalety. Wystarczy spojrzeć na dużo gorzej wyszkolonych i wyposażonych Czeczenów, którzy zadali Rosji ogromne straty.
Zen (2019.06.19)
@Zen - W razie czego zrobimy atakującym taki pokaz z materiałów po II WŚ że sami nie będą wiedzieli którędy ich nogi wyprzedziły głowy. w drodze do nieba.
ZUOpo2WW (2019.06.19)
Taki rodzaj wojsk jest w Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, USA i wielu, wielu innych krajach. Tam jakoś nie ma takich skojarzeń.
JacekW (2019.06.20)
Powrót do komentarzy