Za drogie Mieszkanie Plus

33
20.05.2019
Za drogie Mieszkanie Plus
Mieszkania z rządowego programu miały powstać w sąsiedztwie byłej bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju (fot. Anna Dembińska)
W Elblągu nie powstaną mieszkania z rządowego programu. Tak przynajmniej wynika z informacji, które otrzymaliśmy z elbląskiego ratusza. - Na dzisiaj nie ma decyzji o przystąpieniu do programu, bo z powodu znacznego wzrostu cen materiałów i usług budowlanych kalkulowana stawka czynszu jest bardzo wysoka – informują urzędnicy.
Rządowy program Mieszkanie Plus miał być realizowany w Elblągu na działce przy skrzyżowaniu ulicy Wiejskiej i Obrońców Pokoju, w sąsiedztwie byłej bursy szkolnej, która sześć lat temu została zaadaptowana na lokale mieszkalne. Lokalizacja inwestycji została zaakceptowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Zgodę wyraziła też Rada Miejska. Dlaczego więc inwestycja nie ruszy?
   - Na dzisiaj nie ma decyzji o przystąpieniu do Programu, bowiem z powodu znacznego wzrostu cen materiałów i usług budowlanych kalkulowana stawka czynszu jest bardzo wysoka – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
   Urzędnicy szacują, że czynsz dla lokatorów takich mieszkań wyniósłby ok. 20 złotych za metr kwadratowy. Najem dwupokojowego mieszkania kosztowałby więc około 1000 złotych, nie licząc kosztów mediów. - Dla porównania stawka najmu za metr kwadratowy w mieszkaniach Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wynosi 9,50 zł – dodaje Joanna Urbaniak.
   ETBS miał oddać do użytku kolejne mieszkania w byłym budynku III LO przy ul. Saperów. Okazało się jednak, że inwestycja nie spełniałaby wymogów przepisów przeciwpożarowych. Do tej pory nie wskazano nowej lokalizacji.
   
RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tu sie nic nie opłaca. Nawet jakby na Zdroju odkryli złoża ropy I diamentów, to naszej władzy by sie to nie kalkulowalo. Za to buraczki I rzodkiewka na modrzewinie oraz odkup wyciągu to jest Gescheft ;):);
(2019.05.20)

info

39  
  15
Proponuję dalej sprzedawać działki miejskie TYLKO deweloperom! Zwłaszcza tym co już i tak mają monopol w Elblągu. A oni dalej będą kasować za mieszkania jak w dużych metropoliach. Windowanie cen do jakiś astronomicznych kwot. A jak nieruchomości idą w górę to i podatki, czynsze, media trzeba podnieść bo wszystko kosztuje.
mnm (2019.05.20)
Wróblewski trzyma sztamę z deweloperami jak Adamowicz w Gdańsku, za chwilę odda pewnie kolejnemu działkę na bema po straży i tylko po to straż przenoszą.
(2019.05.20)

info

26  
  16
A co z nową inwestycją na Dąbrowskiego? Wiadomo już coś? Będzie czy nie będzie?
Sarcia043 (2019.05.20)
ten program to ściema nie ma nic za darmo
(2019.05.20)
Wróblewski musi odejść. Od 1 Maja miały być zbierane podpisy pod odwołaniem Wróblewskiego i jakoś nie widze, żeby ktoś chodził
Amdme (2019.05.20)

info

14  
  19
@Sarcia043 - Ty musisz odejść, już zbieram podpisy
(2019.05.20)
@mnm - podziękuj rządowi za podwyżki i akcjom cośtam PLUS
(2019.05.20)
Pan prezydent nie radzi sobie z ogólnokrajowymi programami, poprawiającymi życie mieszkańców. Wg niego, jak wszyscy wyjadą, mieszkania nie będą potrzebne. Wstyd.
AnnaW. (2019.05.20)

info

22  
  12
Mści się zatrudnianie ludzi za 2100 zł, najzwyklej w świeci ich nie stać :) Henry Ford już 100 lat temu wiedział że trzeba dać zarobić swoim robotnikom by napędzać koniunkturę - nasi geniusze byznesu do się tego nie wiedzą.
(2019.05.20)