39
16.05.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Zen - To czemu ja zwykły pracownik po spełnieniu wymogów nie dostanę ani grosza? Mimo, że płacę podatki na takich ja ty i też chciałbym dostać kasę za friko.
mundekduk (2019.05.18)
Jak spełnisz wymogi to dostaniesz. każdy dostanie, tylko musisz obsiać swoją ziemię w terminie, posiadać numer ewidencyjny gospodarstwa, wypełnić wniosek do końca maja zgodnie z powierzchnią zasiewów co do 1 ara. Prowadzić ewidencję zabiegów agrotechnicznych, spełniać dyrektywę azotanową, ramową dyrektywę wodną, cross compliance i dostaniesz, oczywiście jak nie masz zwierząt, bo jak masz, to wtedy musisz mieć oczywiście jeszcze numer siedziby stada i każda sztukę bydła z 2 kolczykami, paszport na każdą sztukę, księgę inwentaryzacji bydła i dokonywać tam odpowiednie wpisy o narodzinach w terminie do 7 dni od narodzin musisz zarejestrować taką sztukę w KOWR, a jak sprzedaż to też musisz to zarejestrować. Musisz mieć odpowiedniej wielkości stanowiska dla bydła, bo to mierzą, szczepienia psów 5 lat wstecz trzymać, aktualne badania wody 2 razy w roku, papiery leczenia za 5 lat wstecz, kurs chemizacji aktualny, jak sam pryskasz, badania techniczne opryskiwacza i papiery o zdaniu opakowań po SOR za 5 lat wstecz. No i wtedy też dostaniesz, nawet jak jesteś pracownikiem w mieście.
Zen (2019.05.18)
A poza tym ja płacę większe podatki od ciebie kwotowo, bo placę podatek gruntowy i podatek VAT na srodki do produkcji rolnej, nasiona, nawozy ŚOR, paliwo, a to są grube tysiące, a ty żeby takie zapłacić, to musiałbyś zarabiać około 10 tys/mc. Dodatkowo ja też pracowałem kilka lat jako robotnik i też wtedy płaciłem podatki w ZUS.
Zen (2019.05.18)
@Zen - Czarne pszczoły funkcjonują na obumarłych drzewach.
@Zen - " A poza tym ja płacę większe podatki od ciebie kwotowo, " - A z jakich pieniędzy do cholery płacisz ten podatek. myślisz choć trochę? No właśnie z tych, co dostaniesz za friko !!!!!
Ty chyba nie myślisz bo place podatek rolny gruntowy jak nie rozumiesz. I to niezależnie od tego czy coś uprawiam czy nie i czy zarobię czy nie, place też podatek VAT. Ty jak jesteś bezrobotny to nie płacisz, albo jak masz mały dochód, a ja muszę płacić niezależnie od dochodu i nie mam kwoty wolnej od podatku, ani żadnych ulg jak w podatku PIT. Pieniądze za Friko to ty dostajesz chyba, bo ja nic za Friko nie mam już Ci o tym pisałem.
Tak funkcjonują, ale żywią się nektarem jak zwykłe pszczoły, np groszku pachnącego i dzikich roślin.
Zen (2019.05.19)
Jeżeli masz sporo hektarów to praktycznie nie musisz nic robić, bo z pieniążków, które otrzymałeś ( te za friko ) swobodnie się z nich utrzymasz. Na hektarach swoich nie musisz nic robić ( no ewentualnie pozory ), robiąc z nich zwykłe łąki, kosząc tylko trawę na siano. Także nie pierdziel głupot. Przykład, mając 80 ha możesz nawet uzyskać od 70 do 80 tyś. zł. Może miastowi nie mają o tym pojęcia, ale ja trochę jej mam. Skończ z tym skomleniem i weź się za normalną pracą na polach a nie piszesz tu te swoje bzdury !!!!!
Najpierw musisz kupić te hektary, ja mam ok 30 ale żeby kupic w tym roku ponad 2 to musiałem zapłacić za to 100 tys. A nic nie robiąc nie splacisz, bo za skoszenie trawy jest tylko płatność minimalna, i musisz raz skosić trawę czyli ok 15 l paliwa spalić do tego noże do kosiarki i podatek srednio ok 150 zł/ha i co zostanie między 100-200 zł z 1ha. Dlatego nie opłaca się nic nie robić na ziemi. Chyba, że jest się z miasta i to ma być dodatkowy dochód. Poza tym koszenie trawy prasowanie grabienie, przewracanie i zwożenie i układanie to cięzka praca. Ja np mam prasę kostkową i jestem ciekaw ile byś dziennie przyczep załadował kostek o wadze 25-30 kg każda- na 1 wchodzi ok 150. Widac, że g...o masz pojęcie bo jak masz 80 ha to dostaniesz 80 tys. Tylko jak masz bydło, bo jak nie masz to dostaniesz ok 36 tysięcy zł, po opłaceniu podatku zostanie ci 36 tys minus podatek 150 do ha*80 = 24000. Dolicz teraz paliwo za skoszenie 15 l* 4/ha i *80 ha i wychodzi ci 4800. 24000 minus 4800= 19200 zł. Teraz odejmij koszty noży do kosiarki komplet wystarczy gdzieś na 6-8 ha czyli 10 kompletów po 6 sztuk. 10*6*3zl = 180 zł. 19200- 180= 19020 minus 2 komplety pasków do kosiarki za 150 zł wychodzi 18.700 , minus smar i olej do ciągnika razy 2 wychodzi 18000, a gdzie jeszcze amortyzacja sprzętu? Części zamienne? Do tego dolicz paliwo na grabienie, przewracanie,prasowanie i zwożenie siana jak nie popada to robi się to raz , a jak popada to więcej czyli 20l*80*4 = 6400 teraz 18000- 6400= 11600 zł bez amortyzacji sprzętu. No i weź sobie żyj caly rok za taką kasę, jak masz tylko trawę. A skomlesz to ty, bo jakbyś miał pojęcie, to byś nie wypisywał tych bredni. Jak ci się podoba to kup sobie 80 ha po 35-45 tys/ha i bierz te 80 tysięcy co roku wtedy będziesz miał 11600 na rok. Jak nie masz bydła po odliczeniu kosztów. :)
Zen (2019.05.19)